Šveices advokātam Rudolfam Meroni piecu gadu laikā valsts nav prasījusi atskaitīties par uzticēto vairāk nekā 100 miljonu USD vērto aktīvu pārvaldi. Šobrīd nav zināms, vai aktīvi zaudējuši savu vērtību.

Krimināllietas ietvaros R. Meroni kopš 2007. gada uzticēts pārvaldīt Aivaram Lembergam arestēto uzņēmuma kapitāldaļas Latvijas valsts interesēs, tajā skaitā 2/7 Ventbunkera (VB) daļas. Prognozes liecina, ka mantas glabātāja statusā viņš varētu būt vēl vismaz pāris gadus – tik ilgi pat R. Meroni Db.lv prognozēja termiņu, kad varētu būt A.Lemberga krimināllietā notiesājošs spriedums. Pats viņš nedomā no šī «amata» atkāpties, «jo man patīk pēc labākās sirdsapziņas pabeigt darbu, kas man ir uzticēts».

Lai gan A. Lembergam pieder nosacīti 29% VB daļu, tomēr to vērtība atkarīga no sarežģītas akcionāru suktūras, saskaņā ar kuru R. Meroni faktiski piederot gala vārds visos lēmumos, kas attiecas uz 58% VB daļu. To gan savukārt apstrīd pārējie VB akcionāri. R. Meroni pastāv uz to, ka, ja tiek mainīta šī struktūra, tad par labu valstij arestētās A.Lemberga mantai sarūk vērtība par 50 – 60 miljoniem USD, kas ir cenas atšķirība, ja nav kontroles. Proti, ja pieņem, ka VB vērtība ir 500 miljoni USD, tad normāli, ka vairākuma paketes vērtība ir par 30% lielāka nekā mazākuma pakete. Ja tā tiek «salauzta», tad nosacīta A.Lemberga akcija zaudētu 30% savas vērtības. Tiesa, neesot tāda oficiāla A. Lemberga daļas vētējuma, bet minētās vērtības izriet no sarunām ar VB pārdošanu pirms dažiem gadiem.

Jautāts, vai R. Meroni kādam atskaitījāties saistībā ar aktīvu pārvaldīšanu valsts vārdā, advokāts atbildēja noliedzoši, «jo neviens man līdz šim nav prasījis sniegt šādas atbildes, ne policija, ne prokuratūra, ne tiesa. Kriminālrocesa ietvaros nav paredzēts, ka man jāsniedz ziņojumi. Ja tiesa vai prokuratūra man prasīs sniegt atskaites, tad es to arī darīšu». Viņš pieļāva,ka, iespējams būtu jāmaina likums, tomēr ziņojumi neko nemainītu. «Vēl problēma ir tajā, ka tiesnešiem, arī prokuroriem nepatīk pieņemt lēmumus, kas attiecas uz uzņēmējdarbību. Tā tas ir visā pasaulē,» tā R. Meroni.
Pašam R. Meroni pieder 14% VB daļu īpašnieks IAG. Viņam savulaik bijusi saprašanās, ka IAG pārdos A. Lembergam. R. Meroni esot gatavs IAG pārdot, ja būs atbilstoša cena.

Jau vairākkārt vēstīts, ka R.Meroni un viņa cilvēkus kopš pērnā gada nogales pārējie VB daļu turētāji, tajā skaitā Olafs Berķis izstūma no VB vadības, pēcāk arī no VB piederošā Latvijas Naftas tranzīta (LNT) un attiecīgi tai daļēji piederošās Ventspils naftas (VN) padomes. Par to, kura īsti ir VB likumīgā vadība, strīdi notiek jau gadiem. Izskatās, ka šāda situācija saglabāsies

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra