airBaltic zīmolu atdošana notikusi saskaņā ar akcionāru vienošanos, kuras saturs ir slepens, taču nauda par tiem Baltijas Aviācijas sistēmām maksāta neesot, nav arī runāts par to, ka par šīm preču zīmēm BAS varētu saņemt atlīdzību nākotnē.

To Db.lv apliecināja Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss, komentējot faktu, ka šodien reģistrēta komercķīla par airBaltic preču zīmēm 32 milj. Ls vērtībā. airBaltic Corporation komercķīlas ņēmējs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija, bet ķīlas pārvaldnieks Latvijas Republikas Satiksmes ministrija. Preču zīmes ieķīlātas par nodrošinājumu tam, lai airBaltic varētu saņemt valsts aizdevumu. Līdz ar to airBaltic ir atguvusi savas preču zīmes, ko tā 2009. gadā bija pārdevusi kompānijas privātajam akcionāram Baltijas Aviācijas sistēmas. Toreiz preču zīmes tika novērtētas par 13 miljoniem eiro.

Saskaņā ar Lursoft informāciju ieķīlāti ir nemateriālie ieguldījumi – preču zīmes BalticMiles, airBalticHotels, Baltic Taxi, airBalticTravel.com, airBaltic.com un airBaltic. Komercķīlas ņēmējam ir tiesības pārdot ieķīlāto mantu bez izsoles.

Db.lv jau vēstīja, ka DB rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka pirms trim nedēļām slēgtā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē lemts par atļauju Valsts kasei izsniegt aizdevumu airBaltic, deputāti lēmuši, ka līdz šī gada beigām airBaltic aizdevumos saņems visu pamatkapitāla palielināšanai nepieciešamo summu, proti, 57,6 milj. Ls. Tomēr līdz brīdim, kamēr aizdevums tiks kapitalizēts, airBaltic par to būs jāmaksā procentu maksājumi - gada likme noteikta ap 13%.

Jau vēstīts, ka 2009.gadā valstij daļēji piederošā aviokompānija airBaltic preču zīmes pārdeva otram lielākajam akcionāram - privātkompānijai Baltijas aviācijas sistēmas (BAS).

Kopumā B.Flikam daļēji piederošajam BAS tika pārdotas vairākas preču zīmes - airBaltic un ar to saistītās airBaltic.com, airBaltic Travel.com, airBalticHotels, BalticMiles un Baltic Taxi.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra