Aprīlī sabiedriskajā transportā konstatēti 229 vandālisma gadījumi, kas  ir vismazākais šādu gadījumu skaits 2011.gadā. Janvārī tika konstatēti 257, februārī 327, bet martā 308 vandālisma gadījumi. Gada pirmajos divos mēnešos vandālisma dēļ Rīgas satiksme iztērējusi 47 tūkst. Ls.

Tā Db.lv norādīja Rīgas satiksmes Klientu apkalpošanas un komunikācijas daļas vadītājs Viktors Zaķis.

2010.gadā sabiedriskajā transportā kopumā tika konstatēti 2,5 tūkst. vandālisma faktu – sasisti un saskrāpēti durvju un salona logu stikli, apzīmēti vagoni no ārpuses, sazīmēti saloni, sagriezti, nolauzti vai nozagti sēdekļi, nozagti avārijas āmuriņi un cita veida bojājumi. No tiem 71% vai 1,7 tūkst. bojājumi veikti tramvajos.

Tiešie zaudējumi no vandālisma sabiedriskajā transportā 2010.gadā bija 132 tūkst. Ls.

Vairāk nekā puse – 60% Rīgas satiksmes veiktās aptaujas dalībnieku uzskata, ka labākais un efektīvākais veids, kā cīnīties pret vandālismu sabiedriskajā transportā, ir ieviest videonovērošanu.

23% respondentu uzskata, ka vandāļus labāk spētu savaldīt bargāku sodu piemērošana. 7% aptaujas dalībnieku uzskata, ka jāpalielina policijas reidu skaits, tikpat iestājas par plašāku sabiedrības izglītošanu un informēšanu. Tikai 3% respondentu uzskata, ka efektīvs būtu aicinājums godīgiem pasažieriem ziņot par pārkāpumiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra