Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Avots: Dienas Mediju arhīvs

Var ienākt jauns dzelzceļa operators  2

Britu Freightliner meklē iespējas ienākt platsliežu dzelzceļa zonā.

Lielbritānijā bāzētā kompānija ir izrādījusi interesi veikt konteinerpārvadājumus pa dzelzceļu gan austrumu-rietumu, gan pretējā virzienā, tam izmantojot arī Latvijas ostas, DB norāda Valsts dzelzceļa administrācijas direktors Juris Iesalnieks.

Kaut arī viņiem ir Eiropas Savienības dzelzceļa operatora licence, pieredzes Latvijas sliežu platuma (1520 mm) tirgū viņiem nav, saka iestādes vadītājs. Lēmums gan vēl nav pieņemts, zina teikt J. Iesalnieks, taču, ja tas būs pozitīvs, tad tiks dibināts Freightliner meitasuzņēmums - līdzīgi kā Polijā un Austrālijā.

Satiksmes ministrija ir informēta par angļu dzelzceļa operatora ieceri uzsākt darbību Latvijā, norāda ministrijas pārstāve Elīna Balgalve. «Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, Freightliner lemt par šādu soli mudinājuši tā pašreizējie partneri - kravu saņēmēji un nosūtītāji, kas Latviju uzskata par labu potenciālo tranzītvalsti saviem sūtījumiem,» tā viņa. Šo iniciatīvu, tāpat kā jebkuru investīciju piesaisti Latvijas transporta un tranzīta koridoram, SM vērtē pozitīvi.

«Freightliner Group ir veiksmīgs un augošs starptautisks bizness, un mēs pastāvīgi lūkojamies pēc tirgiem, kur varam sniegt pievienoto vērtību,» DB norāda grupas pārstāve Mērija Klēra O’Boila, piebilstot, ka nekomentēs spekulācijas par potenciālajiem mērķtirgiem.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma