Dienas Bizness

 • 29 trešdiena,
  marts

  Aldonis, Agija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8646

  USD: 1.0859

Ekonomika

Var sākt pieteikties uz zaļāko mašīnu pasaulē (foto)  5

Pirms gada tika demonstrēts hibrīds ar nosaukumu Aptera. Šīs mašīnas izskats izsauca milzu diskusijas, un neviens neticēja, ka šis trīsriteņu braucamrīks nonāks līdz reālai ražošanai.

Un nu kompānija paziņojusi, ka cilvēki var sākt pieteikties uz šo mašīnu. Mašīnas cena svārstās robežās no 20 000 USD līdz 29 900 USD atkarībā no tās komplektācijas. Lai pieteiktos uz Apteras iegādi, ir nepieciešams piereģistrēties Apteras mājas lapā un iemaksāt 500 USD, lai iekļūtu gaidītāju rindā. Šo mašīnu sāks tirgot 2008. gadā.

Aptera uz 100 km tērēs apmēram 1,22 litrus degvielas. Kā rakstīts Apteras mājas lapā, šo hibrīdu uzlādējot tikai pāris stundas, var nobraukt apmēram 120 jūdzes (193 km).

Ceļu satiksmes drošības direkcijas transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas speciālists skaidro Db.lv par Apteras iespējamo braukšanu pa Latvijas ceļiem:

Izpētot ražotāja mājas lapu nevar komentēt šo transportlīdzekli, jo:

1. ražotāja mājas lapā nav nekādas tehniskās informācijas (ātrums, motors, jaudas utt.);

2. kā noprotams, tad konkrētais produkts ir ražots ASV un arī paredzēts ASV tirgum, tātad Eiropā tādu varēs lietot tikai veicot sertifikāciju!

Protams, ja izdodas iegūt sertifikāciju, tad transportlīdzekli var piereģistrēt un attiecīgi ar tādu arī braukt.

picturegallery.6937889b-4de4-43ed-b47e-aed430bb2872

Jaunākās ziņas kategorijā

Peru aizdegusies lidmašīna ar 141 cilvēku

Peru aizdegusies lidmašīna ar 141 cilvēku

Otrdien pēc avārijas nosēšanās Peru vidienes pilsētā Hauhā aizdegusies lidmašīna, kurā atradies 141 cilvēks, vēsta vietējie mediji. Negadījumā neviens cilvēks nav gājis bojā, tā kā pasažieri paspējuši laicīgi pamest lidmašīnu Boeing...

Reklāma