Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

VAS Latvijas dzelzceļš grib ieguldīt SIA LDz Cargo 64,87 milj. Ls

Latvijas dzelzceļš (LDz) iecerējis palielināt līdzdalību sev piederošajā LDz Cargo, veicot mantisko ieguldījumu – vagonus, liecina valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Ministru kabineta rīkojuma projekts.

LDz valde 2012. gada 7. decembrī konceptuāli lēma ieguldīt atkarīgajā SIA LDz Cargo 4867 kravas vagonus 64,87 milj. Ls vērtībā, par attiecīgo vērtību palielinot LDz Cargo pamatkapitālu no 608,6 tūkst. Ls uz 65,48 milj. Ls.

Pašlaik LDz Cargo, lai varētu veikt savu saimniecisko darbību, no LDz nomā kravas vagonus. Ņemot vērā, ka līdzekļi investīcijām ir ierobežoti un LDz nav finansiālas iespējas ieguldīt līdzekļus vagonu atjaunošanā, kā arī ņemot vērā valsts dividenžu politiku, kas neļauj ilgtermiņā plānot kapitālsabiedrības pašas finanšu līdzekļu apjomu investīcijām, lietderīgāk ir palielināt LDz pamatkapitālu, veicot mantisko ieguldījumu (ieguldot kravas vagonus), jo palielināsies ne tikai sabiedrības pamatkapitāls, bet arī pašu kapitāls, kas ir noteicošais rādītājs, lai konkurējot ar citām sabiedrībām, varētu piesaistīt visizdevīgāko finansējumu plānotajām investīcijām, skaidrots rīkojuma projekta anotācijā.

Pēc pamatkapitāla palielināšanas un kravu vagonu ieguldīšanas LDz Cargo pamatkapitālā, uzņēmumam būs iespēja šos vagonus pārvest privātajā parkā, kas savukārt nodrošinās vagonu izmantošanas patstāvīgu kontroli ārzemēs. Tā rezultātā uzlabosies sadarbība ne tikai ar pamatklientūru, bet arī mazā un vidējā biznesa uzņēmumiem, jo privātvagonu ekspluatācijas noteikumi ļauj plānot un regulēt vagonu atgriešanos Latvijā, kas pašlaik nav iespējams, jo šie vagoni strādā kā koplietošanas parka vagoni.

Tāpat tiks izslēgta vagonu pārvaldības funkciju dublēšanās LDz Cargo un LDz  atbildīgajās struktūrās, t.i. remonta plānošana, uzskaite, kontrole un grāmatvedība, kā arī paātrināsies vagonu, kuriem beidzies kalpošanas termiņš vai ir slikts tehniskais stāvoklis, izslēgšana no inventārā parka, kas ļaus samazināt vagonu parka uzturēšanas izmaksas, norādīts anotācijā.
 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu  10

Tas būs liels notikums, jo pasaulei tiks prezentēts pirmais komerciālais CS300 lidaparāts jaunajā AirBaltic krāsojumā, pirms pasākuma Db.lv norādīja AirBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens. Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka samērā īsā...

Reklāma