Baltijas un Ziemeļvalstu ministri gatavojas parakstīt dokumentus, kas nostiprinās šo valstu sadarbību gaisa telpā.

Islandē notiekošās ikgadējā Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) transporta ministru sanāksmē plānots parakstīt deklarāciju par nodomu veidot Ziemeļeiropas funkcionālo gaisa bloku (NEFAB). To parakstīs Igaunijas, Somijas un Norvēģijas attiecīgās jomas ministri, un deklarāciju par NB8 valstu sadarbību gaisa telpas attīstīšanā.

Arī Latvija abus šos dokumentus plāno parakstīt jau tuvākajā laikā, DB informēja Satiksmes ministrija.

NEFAB deklarācija atspoguļo iesaistīto valstu vēlmi izveidot vienotu gaisa bloku, lai izpildītu regulas prasības par Eiropas aviācijas sistēmas darbības uzlabošanu un ilgtspēju. NEFAB izveides līguma tekstu iecerēts izstrādāt līdz šā gada beigām, bet pašu bloku izveidot ne vēlāk kā 2012.gada otrajā pusē.

Islandes aviācijas iestāžu speciālisti iepazīstinās ar rīcību vulkānisko pelnu mākoņa laikā un tās laikā gūtajām atziņām, bet Dānijas pārstāvji iezīmēs prioritātes, ko tā virzīs kā nākamā Eiropas Savienības prezidējošā valsts. Dānija būs Eiropas Savienības prezidējošā valsts 2012.gada pirmajā pusgadā.

Tiks runāts par robežšķērsošanas jautājumiem, kā arī preču un pasažieru plūsmas veicināšanu Baltijas jūras reģionā. Latviju sanāksmē pārstāvēs Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece Aivita Ļubļina-Goldmane un Tranzīta politikas departamenta direktors Andris Maldups. 2009.gadā ikgadējā transporta ministru sanāksme notika Latvijā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra