Satiksmes ministrija VAS Latvijas gaisa satiksme (LGS) valdē ieceļ vēl vienu kādreizējo Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieku Gintu Freimani.

G.Freimanis aizstās iepriekšējo valdes locekli Edmundu Kancēviču. «Šāds lēmums pieņemts, lai veicinātu LGS izaugsmi un nodrošinātu vēl labāku valsts aktīvu pārvaldību,» Db.lv sacīja Satiksmes ministrijas Sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Svikliņa, nekonkretizējot, kādas pretenzijas ministrijai bijušas pret E. Kancēviču.

Četrus gadus - līdz 2004. gadam - G.Freimanis ieņēmis Finanšu ministrijas Valsts sekretāra vietnieka amatu, un bija atbildīgs par Eiropas Savienības struktūrfondu apguves jautājumiem. Jāpiebilst, ka LGS valdes priekšsēdētājs pašlaik ir Dāvids Tauriņš, kas arī ir bijis Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks. D. Tauriņš gan Db.lv sacīja, ka ar Gintu Freimani kopā Finanšu ministrijā nav strādājis, jo tur strādājuši atsevišķos laika periodos, tomēr novērtējot jaunā LGS valdes locekļa starptautisko pieredzi, kas aviācijas nozarē ir ļoti būtiska. G.Freimanim ir pieredze arī banku sektorā, ekonomikas jautājumu risināšanā un publisko reformu sfērā. No 2009. līdz 2010. gadam viņš darbojies kā a/s Parex Banka uzraugošās padomes loceklis, savukārt 2009. gadā piedalījies Latvijas Hipotēku un Zemes bankas pārveidē. Tāpat no 2008. līdz 2009. gadam G.Freimanis bija uzņēmuma GF Consulting īpašnieks un direktors, bet pirms tam Pasaules Bankas izpilddirektora padomnieks, specializējoties Eiropas un Centrālāzijas reģiona, Eiropas Savienības paplašināšanās un citos jautājumos. G.Freimanis turpinās pildīt Ministru prezidenta Valda Dombrovska ārštata padomnieka pienākumus ekonomikas un finanšu jautājumos.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra