Industriālo parku attīstītājs un apsaimniekotājs Nordic Partners Properties ir sagatavojis ierosinājumus vienotu kritēriju ieviešanai un industriālo parku nozares definēšanai, ko pēc vairāku neatkarīgu ekspertu izvērtējuma virzīs attiecīgajās institūcijās.

Pagājušā gada rudenī pirmo reizi desmit gados valdības deklarācijā paredzēts atbalsts arī industriālo, tehnoloģisko un biznesa parku darbības veicināšanai. Lai to praktiski īstenotu, vispirms nepieciešama nozares definēšana un vienoto kritēriju ieviešana valsts mērogā. Šī nozare būtu jānodala no kategorijas operācijas ar nekustamo īpašumu, kas neatbilst patiesajām industriālo parku funkcijām, saka NP Jelgavas Biznesa Parks vadītāja Arta Nordmane.

Valsts mērogā būtu nepieciešama industriālo parku nozares definēšana un vienotu kritēriju ieviešana, pēc NP Jelgavas Biznesa Parks apmeklējuma un pēc tikšanās ar ražotājiem atzina arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētāja Žanete Jaunzeme-Grende.

Ierosinājuma autori akcentē, ka industriālie, tehnoloģiskie un biznesa parki ir inovatīvu uzņēmējdarbību atbalstošas infrastruktūras, kas nodrošina ne tikai ražošanas vai administratīvās telpas, bet arī visus uzņēmējdarbībai nepieciešamos pamata resursus (elektrība, gāze, ūdens, komunikācijas u.c.), kā arī dažādus uzņēmējdarbības atbalsta pakalpojumus. 

NP Jelgavas Biznesa Parka kopējā platība ir 23 hektāri, bet iznomājamo telpu platība pārsniedz 111 tūkst. m2. Pašreiz Latvijā tas ir viens no vērienīgākajiem industriālā parka projektiem ar tik lielu iznomājamo telpu platību.

Šobrīd starp NP Jelgavas Biznesa Parka nomniekiem ir vairāki lieli rūpnieki, tostarp PET Baltija, Baltijas Gumijas fabrika, gofrētā kartona ražotājs Smurfit Kappa Baltic, metālapstrādes uzņēmums Mārupes Metālmeistars, stikla pakešu ražotājs Glaskon, celtniecības un mehanizācijas tehnikas tirgotājs STATS Serviss u.c. NP Jelgavas Biznesa Parks ietilpst Nordic Partners Properties parku grupā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra