Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  aprīlis

  Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

Vēlreiz ceļot akcīzi, degvielas nozare var zaudēt konkurētspēju  3

Vēl viena akcīzes nodokļa paaugstināšana degvielai patēriņu ietekmēs drīzāk negatīvi nekā neitrāli.

To Db pastāstīja SIA Statoil Latvija izpilddirektors Sandis Šteins atsaucoties uz Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimševiča intervijā Latvijas Radio minēto izteikumu, ka budžeta ieņēmumu palielināšanai, iespējams, vajadzētu vēlreiz celt akcīzes nodokli degvielai. « Akcīzes palielināšanas jautājums ir jāskatās kontekstā ar degvielas cenām kaimiņvalstīs, arī Polijā, par mērķi izvirzot Latvijas konkurētspējas saglabāšanu. Cauri Polijai ved galvenie tranzīta ceļi. Ja cenas Latvijā būs stipri augstākas, Latvijas degvielas nozare zaudēs konkurētspēju. Atbilstoši samazināsies pārdotās degvielas apjomi un nodokļu ieņēmumi, » tā S. Šteins.

« Pašreizējo jauno akcīzes nodokļa likmi būtu jāuztver kā vēl vienu soli ES minimālā akcīzes līmeņa virzienā, kas ir izlīdzināšanās ar pārējām Baltijas valstīm. Uzskatām, ka līdz šim veiktās izmaiņas akcīzes nodoklī degvielas patēriņu neietekmē un neietekmēs. Degvielas patēriņu šogad noteiks pirktspēja. Gan privātpersonu, gan juridisko personu. To savukārt noteiks tas, cik sekmīgi vai nesekmīgi izdosies realizēt ekonomikas stabilizācijas pasākumus kā Latvijā, tā pasaulē kopumā. Kā zināms, eksperti prognozes par sagaidāmo ekonomikā precizē, labo un pārskata nepārtraukti. Tāpēc mēs noteikti neņemamies pašreiz izvirzīt kādas savas hipotēzes šajā virzienā,» piebilda S. Šteins.

Jaunākās ziņas kategorijā

Prezentēs Rail Baltica izmaksu un ieguvumu analīzi

Prezentēs Rail Baltica izmaksu un ieguvumu analīzi

Šodien, 24.aprīlī sākas Rail Baltica projektam veltīts divu dienu starptautisks pasākums Rail Baltica Global Forum 2017 - Building A New Economic Corridor, kura laikā skatīs Rail Baltica ekonomisko potenciālu, iepirkumu politiku...

Reklāma