Paralēli jau notiekošajai pārsūdzībai Satiksmes un transporta lietu komiteja uzdevusi Rīgas Satiksmei (RS) atkārtoti izsludināt vēl vienu iepirkumu procedūru par maršruta mikroautobusu pārvadājumiem Rīgā.

Dokumentāciju varētu pārstrādāt aptuveni mēneša laikā, norādīja Elīna Epalte – Drulle, Rīgas Satiksmes Adminisrtatīvo resursu pārvaldības direktore.

Db.lv jau rakstīja, ka IUB 16. janvārī aizliedza RS slēgt līgumus ar sarunas procedūras «Par paaugstināta servisa sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu Rīgas pilsētas maršrutu tīkla daļas maršrutos» uzvarētājiem. SIA Rīgas satiksme bija plānojusi pagājušā gada decembra beigās paziņot tos uzņēmumus, kas no šā gada sniegs maršruta mikroautobusu pārvadājumu pakalpojumus Rīgā. Tomēr šis process aizkavējās, jo Riga Transport OU vērsās ar sūdzību IUB, un iepirkuma procedūra uz laiku tika apturēta.

Kamēr iepirkuma procedūra ir aizkavējusies, ar līdzšinējiem maršruta taksometru uzņēmumiem noslēgti pagaidu līgumi. Kā ziņots, beidzoties līgumiem starp pašvaldību un privātfirmām par pasažieru pārvadājumiem maršruta taksometros, no 1.janvāra stājies spēkā Rīgas domes lēmums, ar kuru šos pārvadājumus pārņem pašvaldības Rīgas satiksme.

DB jau rakstīja, ka SIA Rīgas satiksme kopumā saņēma sešus piedāvājumus. RS pārstāvis Viktors Zaķis iepriekš norādīja, ka iepirkuma nolikumu bija izņēmuši 15 uzņēmēji. Taču tas nenozīmējot, ka pieteikumus iesnieguši tikai seši uzņēmumi, jo daži no iespējamiem pakalpojuma sniedzējiem apvienojušies. Plānots, ka turpmāk pakalpojuma sniedzēji darbosies kā apakšuzņēmēji. Šāds risinājums izvēlēts, jo RS nav iespējas par saviem līdzekļiem iegādāties šādus transportlīdzekļus.

Patlaban maršruta mikroautobusi apkalpo aptuveni desmito daļu no Rīgas sabiedriskā transporta maršrutu tīkla.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra