24.augustā Ventspils brīvostas teritorijā ekspluatācijā nodos jaunu termināli – Baltijas valstīs lielāko saldēto produktu noliktavu Reefer Cargo Terminal, informē Ventspils brīvostas pārvalde.

Uzņēmums plāno kļūt par saldēto zivju produktu loģistikas centru Baltijas valstīs, kā arī iesaistīties svaigo un saldēto augļu un dārzeņu izplatīšanā Baltijas valstīs, Krievijā, Baltkrievijā un Skandināvijas valstīs.

Terminālis ir A klases noliktava - saldētava ar modernām administrācijas un palīgtelpām. Ēkā ir septiņas saldēšanas kameras ar iespējamo temperatūru no -18 līdz -30 grādiem atkarībā no produkta īpatnībām. Ir arī atsevišķa kamera ar augstāku temperatūru – no +5 līdz +12 grādiem. Telpas ir aprīkotas ar jaunākās paaudzes elektroniskajām ventilācijas sistēmām, temperatūras un mitruma līmeņa regulētājiem, tāpat ierīkota gaisa cirkulācija, kas nodrošinās augstus higiēnas standartus noliktavā. Termināļa noliktavas platība – 12 000 kvadrātmetru. Termināļa kopējā iespējamā jauda ir 150 tūkstoši tonnu kravu gadā.

SIA Reefer Cargo Terminal piesaistīs refrižeratorkonteineru kravas. Uzņēmums plāno kļūt par saldēto zivju loģistikas centru Baltijas valstīs, tāpat uzglabāt un tālāk izplatīt saldētus un svaigus dārzeņus un augļus uz Baltijas valstīm, Krieviju, Baltkrieviju un Skandināvijas valstīm.

SIA Reefer Cargo Terminal īpašnieki ir Lietuvas loģistikas kompānija Girteka, kas ir transporta un loģistikas uzņēmums ar 15 gadu ilgu pieredzi starptautisko pārvadājumu jomā. Uzņēmumam pieder muitas un akcīzes preču noliktavas Viļņā un Rīgā.

Pirmās kravas SIA Reefer Cargo Terminal gaidāmas 2011.gada oktobrī. Uzņēmumā plānotas līdz 50 darbavietas. Termināļa izveidē uzņēmuma īpašnieki ieguldījuši 14 miljonus eiro. SIA Reefer Cargo Terminal atrodas konteineru un Ro-Ro kravu termināļa Noord Natie Ventspils Terminals teritorijā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra