Dienas Bizness

 • 26 svētdiena,
  februāris

  Evelīna, Aurēlija, Mētra

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8450

  USD: 1.0609

Ražošana

Ventspils brīvostā atklāj 13,4 miljonus eiro vērto sauskravu termināli    5

Ventspilī atklāts sauskravu terminālis, kas realizēts investējot vairāk nekā 13 miljonus latu un kas ir viena no nozīmīgākajām pēdējo gadu infrastruktūras būvēm Ventspils brīvostā.

Jaunais sauskravu terminālis Ventspils brīvostā uzbūvēts Ventas kreisajā krastā starp Ventas tiltu un Apvedtiltu. Termināli no Ventspils brīvostas pārvaldes nomās SIA Ventplac, kas līdz šim veica kokmateriālu pārkraušanu un uzglabāšanu SIA Noord Natie Ventspils Terminals teritorijā.

Sauskravu termināļa būvniecības projekta rezultātā izbūvēts terminālis ar 300 metrus garu piestātni, pie kuras Ventas gultne padziļināta līdz 8 metriem. Kopējais kravu laukums izbūvēts 5 hektāru platībā. Tāpat izbūvēti jauni un rekonstruēti esošie dzelzceļa sliežu ceļi apmēram 2 kilometru garumā.

Terminālī realizētas vairākas jaunas idejas, piemēram, piestātnē iegremdēta  stacija, no kuras var pieslēgties pie ūdensapgādes un elektrības.

Termināla atklāšanas dienā, 19.februārī, pie jaunā termināļa piestātnes pietauvojās arī pirmais kuģis – 99,95 metrus garais Transsonoro, kurā tika krauta pirmā šķeldas krava.

Termināļa būvdarbus veica AS BMGS, autoruzraudzību - SIA Witteveen+ Bos Latvia. Sauskravu termināļa būvniecības kopējās izmaksas bija 13,4 miljoni eiro, no kuriem 8,1 miljonu līdzfinansēja ES Kohēzijas fonds, bet 5,3 miljoni eiro bija Ventspils brīvostas pārvaldes ieguldījums.

Reklāma