2013.gada janvārī Ventspils brīvostā kravu apjoms bija gandrīz iepriekšējā gada janvāra līmenī un sasniedza turpat trīs miljonus tonnu.

2013.gada janvārī visvairāk ostā pārkrauti naftas produkti – 1,6 miljoni tonnu, kas ir par 7% vairāk nekā iepriekšējā gada janvārī. Otrs lielākais kravu apjoms bija akmeņoglēm – 919 tūkstoši tonnu, kas ir par 2% mazāk nekā pērn. Trešais lielākais kravu apjoms jau tradicionāli Ro-Ro kravām – janvārī to apjoms ir 139 tūkstoši tonnu, kas ir par 4% mazāk nekā pirms gada.

Pieci no desmit Ventspils brīvostas termināļiem janvārī palielinājuši kravu apgrozījumu attiecībā pret pagājušo gadu. Kravu pieaugums bijis a/s Ventbunkers – par 42%, SIA Ventall Termināls – par 133% , a/s Baltic Coal Terminal – par 8%, a/s Ventspils tirdzniecības osta - par 4%, SIA Ventamonjaks serviss – par 19%. Savukārt sliktāki rezultāti nekā pagājušā gada janvārī bija a/s Kālija parks – mīnus 76% , SIA Ventspils nafta termināls – par 5% mazāk, SIA Noord Natie Ventspils terminals – par 6%, SIA Ventplac – par 8%. A/s Ventspils Grain Terminal janvārī kravu apgrozījuma nav bijis.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra