2012. gada pirmajā ceturksnī kravu apgrozījums Ventspils brīvostā palielinājies par 19%, salīdzinot ar šo laika posmu pirms gada, un nedaudz pārsniedzis 8,5 miljonus tonnu.

Marts Ventspils brīvostā ir bijis šī gada veiksmīgākais mēnesis, kad pārkrauts visvairāk – 3,2 miljoni tonnu. Savukārt ceturkšņa kravu apgrozījums par 1,8 miljoniem tonnu jeb 26% pārsniedz šogad plānoto apjomu. Trīs mēnešos visvairāk ostā pārkrauti naftas produkti – 4,7 miljoni tonnu, kas ir par 25% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Otrs lielākais kravu apjoms bija akmeņoglēm – 2,4 miljoni tonnu, kas nozīmē palielinājumu par 100% salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Martā sasniegts līdz šim nebijis apjoms akmeņogļu pārkraušanā - 969 tūkstoši tonnu. Trešais lielākais kravu veids bija Ro-Ro kravas - 454 tūkstoši tonnu, kas ir par 13% vairāk nekā pirms gada.
Lielākais kravu pieaugums no Ventspils brīvostas termināļiem bija SIA Ventspils Nafta termināls – par 21%, a/s Ventspils tirdzniecības osta – par 61%, a/s Baltic Coal Terminal – par 47% un a/s Ventbunkers – par 38%.

Šogad Ventspils brīvostas pārvalde ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu turpinās uzlabot ostas infrastruktūru, rekonstruējot pievadceļus brīvostas termināļiem un industriālajām zonām. Tāpat tiks uzsākta jauna sauskravu termināļa būvniecība, kas dos iespēju paplašināt pieejamās platības un darbību esošajam koksnes pārkraušanas terminālim, kā arī ģenerālo kravu terminālim.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra