Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Ventspils brīvostā kravu apjoms kāpis par 9%

Vienpadsmit mēnešos pārkrautie 28,2 miljonus tonnu kravu par 3,4 miljoniem pārsniedzis šogad plānoto apjomu.

Visvairāk ostā 2012.gada 11 mēnešos pārkrauti naftas produkti – 15 miljoni tonnu, kas ir par 13% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Otrs lielākais kravu apjoms bija akmeņoglēm – 7,2 miljoni tonnu, kas nodrošināja kāpumu par 24% salīdzinājumā ar pagājušā gada atbilstošo laika periodu. Trešais lielākais bijis Ro-Ro kravu apjoms – vienpadsmit mēnešos to apjoms sasniedzis 1,8 miljonus tonnu, kas nedaudz pārsniedz pagājušā gada līmeni.

Saistītie raksti

Septiņi no desmit Ventspils brīvostas termināļiem vienpadsmit mēnešos palielinājuši kravu apgrozījumu attiecībā pret pagājušo gadu. Lielākais kravu pieaugums bijis SIA Ventspils Nafta termināls – par 8%, a/s Ventbunkers – par 39% un a/s Baltic Coal Terminal – par 20%.

Jāatgādina, ka 2012.gada 23.novembrī tika apstiprināts Ventspils brīvostas pārvaldes budžets, kurā vairāk nekā 26 miljoni latu jeb 61% budžeta izdevumu plānoti Investīciju programmas īstenošanai. Kā lielākie no investīciju projektiem paredzēti jaunā sauskravu termināļa būvniecība, jaunas piestātnes būvniecība, muliņa demontāža slēgtā ogļu termināļa jaudas palielināšanai, pievadceļu rekonstrukcija un būvniecība ostas termināļiem un industriālajām zonām, rūpniecisko objektu būvniecība.
 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma