2011.gada 11 mēnešos kopā Ventspils brīvostā pārkrauti 26 miljoni tonnu kravas, kas ir par 14% vairāk nekā pagājušajā gadā.

Plānotais gada apgrozījums ir 27 miljoni tonnu, taču tas noteikti tiks pārsniegts, Db.lv apliecināja Ventspils brīvostas pārvaldē.
Lejamkravu apjoms sasniedzis gandrīz 14 miljonus tonnu, kas ir par 7% vairāk nekā pirms gada. Beramkravu kopējais apjoms šogad – gandrīz 10 miljoni tonnu, kas ir par 21% vairāk nekā pērn. Ģenerālkravu apjoms Ventspils ostā 11 mēnešos bija par 27% vairāk nekā pagājušajā gadā, sasniedzot gandrīz divarpus miljonus tonnu.
Visvairāk ostā pārkrauti naftas produkti – vairāk nekā 13 miljoni tonnu, kas ir par 10% vairāk nekā pērn. Otrs lielākais kravu apjoms bijis akmeņoglēm – gandrīz 6 miljoni tonnu, kas ir par 75% vairāk nekā pirms gada. Trešais lielākais kravu apgrozījums bijis minerālmēsliem, kuru kopējais apjoms 11 mēnešos tuvojas 3 miljoniem tonnu un tas ir par 12% vairāk nekā pirms gada. Ro-Ro kravu apjoms 11 mēnešos palielinājies par 46%, salīdzinot ar pagājušo gadu, sasniedzot gandrīz divus miljonus tonnu.

Lielākais kravu apjoms Ventspils brīvostā – gandrīz 11 miljoni tonnu 11 mēnešos - bijis SIA Ventspils Nafta termināls. Uzņēmums arī būtiski kāpinājis kravu apgrozījumu salīdzinājumā ar pagājušo gadu - par 29%. Lielākais kravu pieaugums no Ventspils brīvostas termināļiem bijis SIA Baltic Coal Terminal – par 97%. Par 44% kravu apjoms palielinājies SIA Noord Natie Ventspils Terminals, kas galvenokārt nodarbojas ar prāmju līniju apkalpošanu. A/s Kālija parks apgrozījums palielinājies par nedaudz vairāk kā 12%.
Lai gan darbība atsākusies a/s Ventspils Grain Terminal un kopā terminālī pārkrauti 206 tūkstoši tonnu, šie apjomi nevar kompensēt visa gada rādītājus, tāpēc kopumā termināļa apgrozījums krities par 69% salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Būtiski apgrozījums samazinājies arī Ventbunkers terminālī – par 39%. Ja šie termināli strādātu vismaz pagājušā gada līmenī, kopējo ostas apgrozījumu varētu prognozēt vairāk nekā 30 miljonus tonnu, apgalvo Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Taču ap 28 miljoniem tonnu osta šogad būs apkalpojusi. Rezultātus ietekmējusi arī 26. - 28.novembra vētra.
Novembrī Ventspils brīvostā pārkrauti turpat 2,4 miljoni tonnu kravas, kas ir par 434 tūkstošiem tonnu jeb 23% vairāk nekā šajā mēnesī pirms gada.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra