Dienas Bizness

 • 29 trešdiena,
  marts

  Aldonis, Agija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8646

  USD: 1.0859

Ekonomika

Ventspils Grain Terminal pārkrāvis 20 000 tonnu

Pirmā 2007. pusgada laikā AS Ventspils Grain Terminal ir būtiski palielinājusi Kazahstānas graudu kravu tranzītpārvadājumu pārkraušanas apjomus. Kopumā tika  pārkauts vairāk nekā 260 tūkst.tonnu graudu - gandrīz par 3 reizēm vairāk, nekā analoģiskā iepriekšējā gada periodā, Db.lv informēja AS Ventspils Grain Terminal preses dienests.

"Klienti aktīvi izmanto Ventspils dziļūdens ostas priekšrocības, gandrīz viss graudu apjoms tiek nosūtīts ar lielizmēra kuģu partijām vairāk nekā 60 tūkst.tonnu. Kvalitātes un pārkraušanas darbu ziņā Ventspils terminālis ir līdzvērtīgs konkurents kādreiz vadošajam graudu terminālim Baltijas valstīs - Igaunijā, Muugā, bet daudz citu parametru ziņā - pat savu galveno konkurentu pārspēj", apgalvo AS Ventspils Grain Terminal Valdes priekšsēdētājs Vladislavs Šafranskis. 

Pagājušajā gadā terminālis noslēdza tiešo līgumu ar VAS Latvijas dzelzceļš par graudu kravu pārvadāšanu pa Latvijas teritoriju. Šobrīd AS Ventspils Grain Terminal piedāvā saviem klientiem visu graudu ekspeditēšanas, uzglabāšanas un pārkraušanas pakalpojumu klāstu no Latvijas robežas līdz iekraušanai kuģī.

"Mēs pratām optimizēt izdevumus, piedāvājot klientam optimālu darba shēmu bez nevajadzīgiem un dārgiem starpniekiem. Latvijas dzelzceļa darbības rezultāti par pirmo 2007. pusgadu acīmredzami liecina par to, ka mūsu terminālis ir līderis graudu kravu tranzītpārvadājumu apjomu ziņā", ziņo V.Šafranskis.

Neskatoties uz transporta izdevumu pieaugumu 2007.gada otrajā pusē, AS "Ventspils Grain Terminal" plāno saglabāt šādus attīstības tempus, kā arī piesaistīt papildus Latvijas un Lietuvas graudu kravu plūsmu.

Komentāri

Reklāma