Koncerna Ventspils nafta meitasuzņēmums Ventspils nafta termināls (VNT) peļņa pērn bija 8,5 milj. Ls. Peļņu nolemts ieguldīt uzņēmuma attīstībā.

Plānots, ka 2012. gadā uzņēmums ieguldīs sešus miljonus uzņēmuma pamatlīdzekļos, bet pusmiljonu uzņēmuma pārstāvji sola novirzīt uzlabotu ekoloģiskās situācijas uzlabošanai - zemi un gruntsūdeņu attīrīšanai no naftas produktu piesārņojuma, kas radīts vēl padomju gados.

VNT ieņēmumi 2011. gadā bija 58,8 miljoni latu, kas ir ievērojami vairāk nekā 2010. gadā, kad uzņēmuma ieņēmumi bija 43,4 miljoni latu. Pieaugums saistīts ar pieaugošu dzelzceļa pārvadājumu īpatsvaru - VNT sedz dzelzceļa pārvadājumu izmaksas saviem klientiem, kuri pēc tam šo summu pilnībā atmaksā uzņēmumam, teikts uzņēmuma paziņojumā.

«Neraugoties uz to, ka pasaules ekonomika vēl īsti nav atguvusies no krīzes, tas nav ietekmējis mūsu pārkraušanas apjomus, kas ir pat pieauguši par 26%,» norāda VNT ģenerāldirektors Larss Panclafs (Lars Pantzlaff). Viņš stāsta, ka šogad uzņēmums plāno veikt vairākus investīciju projektus. «Plānots, ka šogad nodosim ekspluatācijā pilnīgi jaunu un ļoti modernu sūkņu staciju, kas nodrošinās labāku produktu plūsmas organizāciju. Šīs investīcijas ir saskaņā ar jaunākajām tendencēm drošības, tehnoloģiju un energoefektivitātes jautājumos,» norāda VNT ģenerāldirektors.

2011. gadā pakrauto naftas produktu apjoms sasniedza 11,37 miljonus tonnu. No uzņēmuma pārkrautā apjoma 5,7 miljoni tonnu piegādāts pa dzelzceļu un ar kuģiem, bet 5,6 miljoni tonnu - pa LatRosTrans piederošo naftas produktu cauruļvadu. Lielāko pārkraušanas apjomu - apmēram 85% - veido dīzeļdegviela.

2012. gada pirmajā ceturksnī termināls pārkrāvis 2,96 miljonus tonnu naftas produktu - tas ir par pusmiljonu tonnu jeb 24% vairāk nekā tādā pašā periodā iepriekšējā gadā. Uzņēmumam veiksmīgs bijis arī marts - pārkrauti gandrīz 1,4 miljoni tonnu naftas produktu, kas ir par 16% vairāk nekā iepriekšējā gada martā un ir mēneša rekords pēdējo desmit gadu laikā. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra