Dienas Bizness

 • 1 trešdiena,
  marts

  Ivars, Ilgvars

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8531

  USD: 1.0597

Ražošana

Vēršas pret citu dalībvalstu autovadītāju diskrimināciju Lielbritānijā un Vācijā

Eiropas Komisija (EK) pastiprinājusi tiesvedību pret diskriminējošām ceļa nodevu sistēmām Apvienotajā Karalistē un Vācijā, jo tās neievēro noteikumus par Eiropas Savienības (ES) vienoto tirgu.

EK pieprasījusi Vācijai neieviest sistēmu, kura faktiski atbrīvo no ceļa nodevas tikai tos pasažieru automobiļus, kas reģistrēti šajā valstī. Prasība nosūtīta argumentēta atzinuma formā, kas ir pienākuma neizpildes procedūras otrais posms. Vācijai tagad ir divi mēneši laika, lai informētu EK par pasākumiem, kas veikti, lai izpildītu savas saistības. Pretējā gadījumā Komisija var pieņemt lēmumu vērsties pret Vāciju ES Tiesā.

Tāpat EK pieprasījusi papildu informāciju no Apvienotās Karalistes par smago kravas transportlīdzekļu vinjetēm, kas šajā valstī tika ieviestas 2014. gada aprīlī. EK pauž bažas, ka tādā veidā tiek diskriminēti citu valstu kravu pārvadātāji. Apvienotajai Karalistei tagad ir divi mēneši laika, lai atbildētu uz EK argumentiem. Ja EK uzskatīs, ka atbilde ir neapmierinoša, tā var nosūtīt Lielbritānijai argumentētu atzinumu.

 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Pērn zemākais pārvadāto kravu apjoms kopš 2010. gada

2016. gadā, salīdzinot ar 2015. gadu, ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāto kravu apjoms ir samazinājies par 8,1 miljonu tonnu jeb 6,6 %. Būtiskākais pārvadāto kravu kritums par 7,8 miljoniem tonnu jeb 14,1 % bija dzelzceļa...

Reklāma