No periodiskās tehniskās apskates veikšanas turpmāk būs atbrīvoti transportlīdzekļi, kuri izgatavoti līdz 1944.gada 31.decembrim, un kam ir piešķirts vēsturiskā spēkrata statuss, informē Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Svikliņa.

Šādus vēsturiskos spēkratus ikdienā neizmanto, pamatā tie ir eksponāti vai arī tiek lietoti dažas reizes gadā vēsturisko spēkratu salidojumos vai citos specifiskos pasākumos. Šo transportlīdzekļu pārbaude ar mūsdienīgām diagnostikas iekārtām dažkārt ir ne tikai neiespējama, bet pat nav vēlama, jo var bojāt to konstrukciju.
 
Ministrijā norāda, ka vēsturiskie spēkrati ir tehnikas attīstības vēsturiskas vērtības ar paaugstinātu materiālo vērtību, jo tie ir atjaunoti vai pilnībā restaurēti, ieguldot tajos gan ievērojamus līdzekļus, gan milzīgu roku darbu.
 
Satiksmes ministrijas izstrādātie grozījumi noteikumos par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem, ko otrdien, 30.septembrī, apstiprināja valdība, paredz, ka vēsturiskie spēkrati tiek atbrīvoti no tehniskās apskates veikšanas.
 
Pašlaik Valsts nozīmes transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā ir reģistrēti 58 transportlīdzekļi, kurus skar šis atbrīvojums.
 
Grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas Latvijas Vēstnesī.
 

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra