Latvijas-Krievijas Kopējās komisijas sanāksmē pušu pārstāvji šodien vienojušies, ka atļauju kvota divpusējiem un tranzīta kravas autopārvadājumiem šim gadam tiek palielināta vēl par 6000 atļaujām.
 
Šā gada kvota bija paredzēta 56 tūkst. atļauju apjomā, bet puses septembrī vienojās to palielināt par 5000 vienībām. Tagad galīgā saskaņotā atļauju kvota 2012. gadam sasniegusi 67 tūkst. atļaujas, kas pēc apmaiņas ar papildu atļaujām lielā mērā varētu nodrošināt šajā gadā veicamo pārvadājumu apjomu uz Krieviju, informē Autotransporta direkcija.
 
Sanāksmes dalībnieki vienojās, ka nākamajam gadam sākotnējā kvota tiks palielināta līdz 65 tūkst. atļaujām. Kvotas apjoms 2013. gada laikā var tikt pārskatīts, balstoties uz Latvijas vai Krievijas puses pamatotu lūgumu. Šāds pamatprincips noteikts nākošajam trīs gadu periodam.
 
«Sadarbība ar Krieviju Latvijas autopārvadātājiem kravu plūsmas ziņā ir īpaši nozīmīga – šā gada deviņos mēnešos notika aptuveni 55 tūkst. braucieni uz Krieviju. Jāatzīmē, ka jaunā Krievijas puses pieeja veicinās attīstību abu valstu ekonomiskās attiecībās un ļaus autopārvadātājiem daudz labāk plānot savas aktivitātes,» norāda  Autotransporta direkcijas Starptautisko autopārvadājumu koordinācijas daļas vadītāja Indra Gromule. Nolīgums par starptautiskiem autopārvadājumiem starp Latviju un Krieviju ir spēkā jau kopš 1995. gada sākuma.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra