Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Ekonomika

Vienojas par autoceļu uzturēšanu pierobežā

Sakarā ar ārkārtas stāvokļa izsludināšanu Ludzas rajonā uz valsts ceļiem pierobežā, kam par iemeslu bija garās tranzīttransporta rindas uz galvenajiem valsts ceļiem, kā arī satiksmes drošībai bīstamas situācijas izveidošanos sākoties autoceļu ziemas sezonai, pagājušās nedēļas nogalē tika noslēgta starpinstitūciju vienošanās par sadarbību valsts galveno autoceļu ikdienas uzturēšanas nodrošināšanai pierobežā Ludzas rajonā, db.lv informēja Satiksmes ministrija.

Vienošanos 3. novembrī parakstīja pārstāvji no Satiksmes ministrijas, Valsts robežsardzes un Valsts policijas.

Vienošanās par sadarbību valsts galveno autoceļu ikdienas uzturēšanas nodrošināšanai pierobežā Ludzas rajonā tika noslēgta, lai nodrošinātu visu iesaistīto institūciju saskaņotu rīcību satiksmes organizācijas jomā, kas nepieciešams, lai būtu iespējams veikt ceļu tīrīšanu un uzlabotu satiksmes drošību šādos ceļu posmos: A12 Jēkabpils - Rēzekne - Ludza - Krievijas robeža un A13 Krievijas robeža (Grebņeva) - Rēzekne - Daugavpils - Lietuvas robeža. (šie ir posmi uz Grebņevas RKP un Terehovas RKP, kuros veidojas smago kravas automašīnu rindas.

Vienošanās paredz visām pusēm pildīt savus pienākumus, nodrošinot saskaņotu kopējo rīcību: VAS Latvijas Valsts ceļi ir atbildīgs par satiksmes organizēšanas shēmas izstrādi un satiksmei bīstamo ceļa posmu aprīkošanu ar nepieciešamajām ceļa zīmēm; VAS Latvijas Autoceļu uzturētājs veiks ceļu ziemas uzturēšanas darbus; Valsts robežsardze organizēs kravas automašīnu robežas šķērsošanas kārtību un pēc ceļu policijas pieprasījuma apturēs transporta izbraukšanu no posteņa; Valsts policija ir apņēmusies veikt ceļu satiksmes uzraudzību un regulēšanu, uz laiku ierobežojot vai aizliedzot transportlīdzekļu un gājēju kustību, kas nepieciešama kompleksai ceļu uzturēšanas darbu veikšanai.

Lēmums noslēgt vienošanos tika pieņemts 1. novembra starpinstitūciju sanāksmē, kurā piedalījās pārstāvji no Satiksmes ministrijas, Valsts robežsardzes, Valsts policijas un VAS Latvijas autoceļu uzturētājs, VAS Latvijas Valsts ceļi.


Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Pirmais zemās grīdas tramvajs ceļā uz Imantu

Pirmais zemās grīdas tramvajs ceļā uz Imantu

Pirmais jaunais zemās grīdas tramvajs uz Imantu sāks kursēt maija beigās, pastāstīja pašvaldības SIA Rīgas satiksme pārstāvis Viktors Zaķis. Viņš informēja, ka pirmais tramvajs ir piegādāts, bet, pirms tas sāk kursēt, tas jāsagatavo un...

Reklāma