Dienas Bizness

 • 30 svētdiena,
  aprīlis

  Lilija, Liāna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Vienojas par Rīgas taksometru sistēmas reformēšanu

Rīgas domes Prezidija ārkārtas sēdes dalībnieki vienojās, ka atbildīgās komitejas un institūcijas, kā arī Rīgas domes frakcijas divu nedēļu laikā iesniegs priekšlikumus taksometru pakalpojumu uzlabošanai Rīgā.

Līdz mēneša beigām jāizstrādā taksometru sistēmas reformas projekts. Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Ainārs Šlesers (LC/LPP) norādīja, ka jārīkojas ātri, jo esošajā taksometru biznesā valda nekārtības. «Ja pilsētā darbojas vairāk nekā 70 taksometru uzņēmumi, nav iespējama efektīva kontrole. Manuprāt, jābūt 5–10 taksometru uzņēmumiem, pašvaldībai jāveicina to apvienošanās,» uzsvēra A.Šlesers.

Rīgas pašvaldības policijas un Valsts policijas vadība atzina, ka pašlaik taksometru vadītājiem bieži tiek fiksēti satiksmes noteikumu pārkāpumi, bet par taksometru riepu saduršanu un iespējamo apšaudi policija ir sākusi kriminālprocesu, pavēstīja Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Dzintars Zaļūksnis. Jau vēstīts, ka līdz ar kompānijas Baltic Taxi ienākšanu tirgū notikuši vairāki uzbrukumi taksometru vadītājiem un pat apšaude.

Sēdes dalībnieki bija vienisprātis, ka stāvokļa radikāla uzlabošana šajā jomā nav iespējama, ja netiek veikti atbilstoši grozījumi Latvijas Republikas likumos un normatīvajos aktos, kas regulē taksometru biznesu.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma