Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Vilcienu biļetes kļūs par 20% dārgākas  2

Sākot ar 2007. gada 1. janvāri vilcienu biļešu cenas palielināsies vidēji par 20%, informēja a/s Pasažieru vilciens Pasažieru pārvadājumu departamenta vadītājs Ivars Zaļais.

I. Zaļais skaidroja, ka tarifu zonā "visa Latijas teritorija" attālumā no 11 - 30 km braukšanas maksa paliks nemainīga, savukārt attālumos virs 30 km palielināsies par 25 %.

Savukārt tarifu zonā "iecirkņi Rīga - Tukums II un Rīga - Skulte" sākotnējais braukšanas attālums, par kuru pasažieriem būs jāmaksā 25 santīmi, tiks palielināts no 8 - 10 km, braukšanas maksa attālumos virs 10 km palielinās par 25%.

Rīgas pilsētas teritorijā, kā arī pārējā Latvijas teritorijā braucienam līdz 10 km vilcienu biļetes cena pieaugs par 5 santīmiem un būs 25 santīmi.

Darba dienu vidū īpaši norādītos 60 vilcienos tiks piemērota braukšanas maksas atlaide 25%. Vilcienu sarkastos šie vilcieni tiks atzīmēti sarkanā krāsā.

a/s Pasažieru vilciens Finanšu departamenta vadītājs Edgars Kreits neuzskata, ka biļešu cenas paaugstināšana samazinās braucēju skaitu, jo arī pēc jaunajām vilcienu biļešu cenām, tas būs lētāks nekā alternatīvajos transporta veidos.

Šobrīd vidēji dienā kursē 270 vilcieni. Sākot ar nākamā gada maija mēnesi tiks norīkoti papildus vilcieni maršrutā Dubulti - Rīga ar pienākšanas laiku Rīgā pkst. 7.49. un dīzeļvilciena ekspresis Rīga - Rēzekne. Skot ar septembra mēnesi darbadienās tiks norīkots vilciens Ogre - Rīga ar pienākšanas laiku Rīgā plkst. 7.55.

Pasažieru vilciens nākamgad plāno strādāt ar peļņu - uzņēmuma ienākumi nākamgad paredzēti 38,468 miljoni Ls, bet izdevumi - 37,711 miljoni Ls, liecina uzņēmuma informācija.

Salīdzinot ar šo gadu, PV ienākumi nākamgad ir paredzēti par 16% lielāki. Tajā skaitā uzņēmums 14,887 miljonus latu plāno saņemt no pasažieru pārvadājumiem, kas ir par 15,7% vairāk nekā iecerēts šogad, bet 23,579 miljonus latu - no valsts dotācijām, kuras nākamgad uzņēmuma atvēlētas par 17,7% lielākas.

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu  10

Tas būs liels notikums, jo pasaulei tiks prezentēts pirmais komerciālais CS300 lidaparāts jaunajā AirBaltic krāsojumā, pirms pasākuma Db.lv norādīja AirBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens. Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka samērā īsā...

Reklāma