IUB aizliedzis a/s Pasažieru vilciens turpināt 144 milj. Ls vērto jaunu pasažieru vilcienu iepirkumu un slēgt līgumu bez grozījumiem nolikumā, vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Tas nozīmē, ka a/s Pasažieru vilciens būs jāveic izmaiņas nolikumā, konkrēti, sadaļā attiecībā uz jēdzienu «vienota elektrovilcienu un dīzeļvilcienu platforma». Nav arī skaidrs, vai tādējādi tiks pagarināts piedāvājumu iesniegšanas termiņš pretendentiem. Līdz šim jau vairākkārt ir pagarināts 34 jaunu elektrovilcienu un septiņu dīzeļvilcienu iegādes konkursa atlases termiņš. Ir paredzēts, ka kandidātu atlases pieteikumu izvērtēšana notiks maijā - jūnijā, iepirkumu procedūras rezultātu paziņošana notiks jūnijā - jūlijā, bet piegādes un uzturēšanas līguma slēgšana - augustā. Pasažieru vilciens iepirkuma konkursu izsludināja 2009. gada decembra sākumā. Pērnā gada rudenī noslēdzās konkursa pirmā kārta.

Lai arī a/s Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētāja Nila Freivalda viedokli neizdevās uzzināt, tomēr uzņēmuma runasvīrs Andrejs Filipovs atzina, ka uzņēmuma valde piektdien nebija saņēmusi Iepirkumu uzraudzības biroja lēmumu un nav ar to iepazinusies, un līdz ar to nav pieņēmusi lēmumu, kā tālāk rīkoties.

DB jau vairākārt ir rakstījis, ka trīs konkursa pretendentu - Stadler Bussnang AD (Šveice), Bombardier (Francija) un RVR, kā arī Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles SA (Spānija) - savstarpējie ķīviņi un pretenzijas konkursa norisi ir ievērojami sarežģījuši. Jārēķinās, ka ar konkursā uzvarējušo vilcienu piegādātāju ražotāju tiks slēgts arī uzturēšanas līgums 30 gadiem.

DB jau šā gada martā rakstīja, ka par a/s Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētāju tika iecelts bijušais Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Nils Freivalds, savukārt agrākais vadītājs Andulis Židkovs kļuvis par valdes locekli Autotransporta direkcijā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra