Pēc neveiksmīgā jaunu vilcienu konkursa valdība nolēmusi novirzīt projektam paredzēto Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda finansējumu 100 miljonu latu apmērā citiem projektiem.

Tiesa gan, pagaidām nav skaidrs, kuri projekti tiks pie papildu «kumosa», jo par līdzekļu pārdali vēl jārunā ar Eiropas Komisiju (EK). Tagad Satiksmes ministrijai (SM) un Finanšu ministrijai (FM) dots mandāts sarunu sākšanai ar EK par iespējamo līdzekļu pārdali, lai noskaidrotu, kurām aktivitātēm vispār iespējams līdzekļus pārdalīt. Konsultācijas ar EK varētu sākties jau nākamnedēļ, pieļāva satiksmes ministrs Aivis Ronis.

SM prioritātes līdzekļu pārdalei ir dzelzceļa infrastruktūra un ar to saistītie ceļi, informēja A. Ronis.

EK provizoriskais viedoklis ir tāds, ka šie līdzekļi pamatā būtu jāizmanto ilgstpējīgai transporta attīstībai, dzelzceļa infrastruktūras attīsībai, iepriekš informēja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis. Skaidrība par to, kuriem projektiem finansējums tiks pārdalīts atkarīga no tā, kā virzīsies sarunas ar EK, atzina premjers, konkrētu termiņu neprognozējot. Pēc sarunām ar EK SM piedāvājums konkrētiem projektiem tiks skatīts valdībā.

DB jau rakstīja, ka dzelzceļa, autoceļu un lidostas projektos var apgūt 380,5 miljonus latu. Valsts kapitālsabiedrības ir iesniegušas SM sarakstus ar infrastruktūras projektiem, kas varētu tikt realizēti salīdzinoši īsā laikā, ja vien tiem būtu pieejams nepieciešamais finansējums

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra