Pēc tikšanās ar satiksmes ministru Aivi Roni, a/s Pasažieru vilciens (PV) valdes priekšsēdētājs Nils Freivalds atkāpies no amata, viņam piedāvāts palikt par PV konsultantu.

Par to Db.lv informēja Satiksmes ministrijā. Satiksmes ministrs A.Ronis uzskata, ka PV jauno vilcienu iepirkumu procesā jāturpina aktīva virzība, jo pasažieru dzelzceļa pārvadājumos Latvijā ir nepieciešami jauni elektrovilcieni un dzīzeļvilcieni. Ministrs uzsver: «Jauno vilcienu daļēja izgatavošana notiktu Latvijā, tādējādi tiktu attīstīta vietējā ražošana un tiktu radītas jaunas darba vietas, kas šobrīd Latvijā ir būtiski nepieciešamas.»

DB jau rakstīja, N. Freivalds pēc Finanšu ministrijas domām ir noslēdzis Latvijas valstij neizdevīgu jauno vilcienu iepirkuma līgumu ar Spānijas kompāniju CAF, kā rezultātā Latvijas valsts varētu zaudēt daļu vai visu ES līdzfinansējumu – līdz 100 milj. Ls. Turklāt PV joprojām nav apstiprināts 2012. gada budžets, ir arī domstarpības starp PV un Autotrasnporta direkciju par daļu PV reisu slēgšanu. Kā DB jau rakstīja, PV šī gada apgrozījums plānots ap 40 milj. Ls, bet sakarā ar pieaugušo dzelzceļa infrastruktūras maksājumu uzņēmuma zaudējumi varētu būt vairāki milj. Ls.

Lai nodrošinātu turpmāku PV vilcienu uzņēmuma vadību un turpinātu iepirkuma konkursa efektīvu virzību, Satiksmes ministrija kā uzņēmuma akcionārs ir pieņēmusi lēmumu par jauna a/s Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētāja iecelšanu. Par valdes priekšsēdētāju iecelts Artis Birkmanis, līdzšinējais valsts a/s Latvijas Gaisa Satiksme valdes loceklis. A.Birkmanis ir ieguvis Maģistra grādu biznesa vadībā Rīgas Starptautiskā Ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā. Darba pieredze saistīta ar banku sektoru, līzinga un investīciju kompānijām.


PV valdes priekšsēdētāja amatā N. Freivalds strādāja no pērnā gada 8. marta, kurā nomainīja iepriekšējo PV vadītāju Anduli Židkovu. Arī toreiz kadru maiņa vismaz netieši tika saistīta jauno vilcienu iepirkuma konkursu. Līdz tam N.Freivalds strādāja vairākos vadošos amatos gan valsts pārvaldē, gan uzņēmumos. Viņš bijis VSIA Autotransporta direkcija valdes loceklis, VAS Latvijas Jūras administrācija valdes priekšsēdētājs, Satiksmes ministrijas valsts sekretārs un Ekonomikas ministrijas Enerģētikas departamenta direktora vietnieks.

N. Freivalds bija Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Ainara Šlesera laikā. Tieši N. Freivalds savulaik parakstīja skandalozo airBaltic akcionāru līgumu, piešķirot teju neierobežotu varu tā laika lidkompānijas vadītājam un līdzīpašniekam Bertoltam Flikam. Tāpat viņa laikā notika intrigas un strīdi ap Pasta bankas izveidi un Latvijas Pasta nodaļu atdošanu alkohola tirgotājiem Mono. N. Freivalds vadītja arī komisiju digitālās televīzijas un Kempmayer lietā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra