Neraugoties uz bažām par to, ka Latvijas Krājbankas ķibeļu dēļ nacionālās aviokompānijas airBaltic privātais akcionārs Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) varētu izrādīties nespējīgs izpildīt savas līgumsaistības attiecībā uz airBaltic pamatkapitāla palielināšanu, Latvijas valsts savas saistības pildīs pilnā apmērā.

To pēc pirmdien notikušās valdības ārkārtas sēdes paziņoja finanšu ministrs Andris Vilks (Vienotība), pieļaujot, ka izveidojušās situācijas dēļ, visticamāk, tiks mainīts starp Latvijas valsti un BAS noslēgtais līgums.

Par dīvainiem viņš nodēvēja Lietuvas amatpersonu paziņojumus, ka Lietuva tagad tikšot pie savas nacionālās aviokompānijas. «Latvijas valdība ir apņēmusies šo uzņēmumu restrukturizēt un tā arī darīs,» teica A. Vilks.

Jāatgādina, ka pirms diviem mēnešiem noslēgtais līgums paredzēja nacionālās aviokompānijas pamatkapitālu palielināt par 107 milj. Ls, ieguldījumus veicot proporcionāli, proti, tā, lai nemainītos esošais akciju sadalījums.

Neoficiāli airBaltic privātais akcionārs BAS jau ilgāku laiku tiek uzskatīts par nu jau bijušā Latvijas Krājbankas padomes locekļa, līdz nesenam laikam par miljardieri uzskatītā Vladimira Antonova ietekmē esošu uzņēmumu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra