Dienas Bizness

 • 25 svētdiena,
  septembris

  Rodrigo, Rauls

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8644

  USD: 1.1214

Ražošana

Vīrieši, kas mēģināja nolaupīt lidmašīnu, padevušies

Divi vīrieši, kas šodien, 18.augustā, no rīta mēģināja nolaupīt lidmašīnu ceļā no Kipras uz Turcijas pilsētu Stambulu, padevušies un visi 136 pasažieri un apkalpe palikuši neskarti, vēsta BBC.

Db.lv jau vēstīja, ka kompānijas Atlas Jet lidmašīna bija ceļā no Kipras uz Stambulu, bet pēc aptuveni divu stundu lidojuma divi vīrieši centās to novirzīt uz Irānu. Taču pilots nosēdināja lidmašīnu Turcijā, Antālijā, aizbildinoties, ka tai ir jāuzpilda degviela, lai aizlidotu līdz Irānai.

Viens no uzbrucējiem bijis pēc tautības turks, bet otram bijusi Sīrijas pase. Iemesls, kādēļ viņi mēģinājuši nolaupīt lidmašīnu, pagaidām neesot zināms.

Iepriekš tika izplatīta informācija, ka vīrieši ir irāņi, kas protestē pret ASV darbībām. Pasažieri, kuri bija izglābušies tikko pēc tam, kad lidmašīna bija nosēdusies, arī stāstīja, ka uzbrucēji sacījuši, ka ir no teroristu organizācijas al-Qaeda.

Kā vēsta BBC, pēc nosēšanās uzbrucēji paziņojuši, ka sievietes un bērni drīkst atstāt lidmašīnu. Taču tiklīdz bija atvērtas avārijas izejas, lielākā daļa pasažieru metušies pa tām ārā. Aizbēguši arī abi piloti, kas pēc tam teikuši, ka viņi tā darīja, lai uzbrucēji nevarētu piespiest lidmašīnai lidot uz Teherānu Irānā.  

Beigās tomēr visi pasažieri un apkalpes locekļi no lidmašīnas izkļuvuši ārā un uzbrucēji padevušies. Lidma��īnā kopumā atradās 136 pasažieri un 6 apkalpes locekļi.

Izbēgušie pasažieri stāstījuši, ka uzbrucējiem neesot bijuši ieroči, bet viņiem esot bijusi aizdomīga paka, kurā, iespējams, bija spridzeklis. Taču Kipras lidostas pārstāvji akcentējuši, ka drošības pārbaudes atbilst starptautiskajiem standartiem, tādēļ neesot pamata ticēt, ka uzbrucēji varējuši lidmašīnā ienest spridzekli.

 

 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma