Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  aprīlis

  Līksma, Bārbala

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8483

  USD: 1.0848

Ekonomika

Visstraujāk pērn rukuši autotransporta pārvadājumu apjomi

Pagājušajā gadā samazinājušies ar dzelzceļa transportu, autotransportu un pa cauruļvadiem transportēto kravu apjomi, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Visvairāk samazinājušies ar autotransportu pārvadāto kravu apjomi. Tie pērn sarukuši par 30,3 % un kopumā ar autotransportu pārvadāti 38 milj. tonnu kravu.

Lielākā daļa no kopējā pārvadātā kravu apjoma tika transportēti iekšzemē, kur ir pārvadāti 31,6 milj. tonnu kravu, kas arī ir mazāk nekā 2008. gadā. Starptautiskie kravu pārvadājumi ar autotransportu pagājušajā gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir samazinājušies par 22%.

Pērn 29,6 % ar autotransportu pārvadāto kravu kopapjoma veidoja metālu rūdas un citi ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti un kūdra, 22,8 % – lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti, zivis un citi zvejniecības produkti, bet 13,7 % – koks, koksnes un korķa izstrādājumi, izņemot mēbeles, celuloze, papīrs un papīra izstrādājumi.

Savukārt ar dzelzceļa transportu pērn pārvadāti 53,7 milj. tonnu kravu, kas ir par 4,2 % mazāk nekā 2008. gadā.

Iekšzemē ar dzelzceļa transportu pārvadāto kravu apjoms, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir samazinājies par 23 % un tas bija 1,3 milj. tonnu Savukārt starptautiskajos kravu pārvadājumos ar dzelzceļa transportu pērn pārvadāti 52,4 milj. tonnu kravu, kas ir par 3,7 % mazāk nekā 2008. gadā.

86,1 % no starptautiskajiem pārvadājumiem dzelzceļa transportā veidoja pārvadājumi caur Latvijas ostām.

Pa cauruļvadiem transportēto naftas produktu apjoms ir samazinājies un pa maģistrālo naftas produktu cauruļvadu pērn transportēja 3,8 milj. tonnu

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Uzsākti pirmie čarterlidojumi ar Bombardier CS300

Latvijas lidsabiedrība airBaltic kopā ar tūroperatoru Tez Tour Latvija uzsāk pasaulē pirmos čarterlidojumus ar Bombardier CS300 lidmašīnu, informē aviosabiedrībā. Vasaras sezonā čarterlidojumi savienos Rīgu ar Antāliju, Heraklionu,...

Reklāma