Vitol sadarbībā ar Helios Investment Partners vienojies par Shell vairākuma naftas pārstrādes uzņēmu akciju iegādi Āfrikā kopā par aptuveni 1 miljardu dolāru.

Saskaņā ar šo vienošanos divi kopuzņēmumi turpmāk nodrošinās Shell degvielas un smērvielu pieejamību 14 Āfrikas valstīs ar Shell zīmolu. Viens kopuzņēmums nodarbosies ar Shell eļļas produktiem, to izplatīšanu un mazumtirdzniecību 14 Āfrikas valstīs, ar potenciālu nākotnē pievienot vēl piecas valstis. Vitol un Helios piederēs 80% uzņēmuma, bet pārējie 20% - Shell. Otrs uzņēmums, kurā 50% piederēs Shell un 50% Vitol un Helios, nodarbosies ar Shell esošajām smērvielu jaukšanas rūpnīcām septiņās valstīs un uzraudzīs attiecības ar lielākajiem izplatītājiem katrā valstī, kurā darbojas galvenais kopuzņēmums, kā arī veiks vairākas citas darbības.

«Mēs esam priecīgi par šīs vienošanās noslēgšanu ar Shell un Helios,» sacīja Īens Teilors (Ian Taylor), Vitol Group prezidents un vadītājs, piebilstot, ka «Āfrika ir mums labi zināms kontinents. Šie divi jaunie uzņēmumi ļaus mums ieguldīt Āfrikā un tās ātri augošajās ekonomikās un attīstīt visas šīs uzņēmējdarbības jomas ar pasaules līmeņa zīmola Shell vārdu mūsu klientu interesēs.»

«Šis ir labs darījums gan mūsu klientiem, gan Shell ,» sacīja Marks Viljams (Mark Williams), Royal Dutch Shell pārstāvis. «Mēs būtiski samazināsim mūsu kapitāla atkarību, vienlaikus īstenojot mūsu stratēģiju koncentrēties uz mūsu naftas pārstrādes jomu pasaulē, un turpināsim piedāvāt augstas kvalitātes Shell produktus, kuriem daudzas desmitgades uzticas un uz kuriem paļaujas mūsu klienti Āfrikā.»

Vitol pieder daļas arī uzņēmumā a/s Ventspils nafta un ar Ventspils naftu saistītajos uzņēmumos Latrostrans un Latvijas kuģniecība.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra