Vitronic Baltica mātesuzņēmums Vācijas Vitronic un tā Igaunijas partneris Alarmtec AS saņēmis pasūtījumu par PoliScan sistēmas izveidi, kas Tallinā uzraudzīs sabiedriskā transporta joslu un sarkanās gaismas pārkāpumus.

Vitronic norāda, ka tehnoloģiskais risinājums tiks izstrādāts tā, lai iekļautos Tallinas pilsētvidē. Vitronic sistēmu paredzēts izvietot divās Igaunijas galvaspilsētas vietās.

Kompānija skaidro, ka Tallinā topošā sistēma būs aprīkota ar augstas izšķirtspējas digitālajām fotokamerām, kas spēj nofotografēt gan automašīnas vadītāju, gan arī transportlīdzekļa numura zīmes. Viena fotogrāfija tiek uzņemta, kad automašīna pie sarkanās gaismas šķērso STOP līniju, bet otra, kad auto atrodas krustojumā. Fotokameras fiskēs arī satiksmes intensitāti pārkāpuma brīdī.

Tāpat ar fotokamerām tiks fiksēti pārkāpumi, kad automašīnas neatļauti pārvietojas pa sabiedriskā transporta joslām, neskatoties uz to, vai tobrīd luksaforos deg sarkanais vai zaļais signāls.

Db.lv jau vēstīja, ka šā gada 20.maijā tiks konstatēts Vitronic Baltica un partneri darbu izpildes apjoms stacionāro fotoradaru uzstādīšanā. Pēc partnera iesniegtās dokumentācijas un publiskajiem paziņojumiem presē jau šobrīd ir skaidrs, ka darbu apjoms nebūs izpildīts līgumā noteiktajā apmērā.

Konkursa nosacījumi paredz, ka uzņēmumam līdz 20.maijam jāuzstāda 110 stacionārie fotoradari. Iepriekš Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis pavēstīja, ka stacionāro fotoradaru uzstādīšanas galīgais termiņš, visticamāk, tiks pagarināts līdz septembra vidum.

Taču, ja arī līdz septembra vidum visi stacionārie fotoradari nebūs uzstādīti, līgums tikšot lauzts. Valsts policijas priekšnieks gan tic, ka līdz šim laikam radari būs uzstādīti. Ķuzis norādīja, ka tiek ņemti vērā apstākļi, kas apgrūtinājuši radaru laicīgu uzstādīšanu, piemēram, Krājbankas krahs. 

Vitronic Baltica un partneri jāpiegādā un jāuzstāda 160 stacionārie fotoradari, no kuriem 100 ir ar mērierīcēm un 60 - tukši ietvari, un jānodrošina 30 pārvietojamo iekārtu darbība.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra