Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  aprīlis

  Gundega, Terēze

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8442

  USD: 1.0881

Ekonomika

Vulkāns atņēmis Rīgas lidostai 9,2 % pasažieru

Lidosta Rīga aprīlī apkalpojusi 296,4 tūkst. pasažierus, kas ir par 9,2% mazāk nekā pērnā gada aprīlī, liecina lidostas Rīga dati.

«Aprīļa notikumi, kad Īslandes vulkāna izvirduma radīto pelnu mākoņu dēļ bija paralizēta teju visas Eiropas gaisa satiksme, ir ieviesuši pārmaiņas apkalpoto pasažieru un lidojumu skaitā lidostās daudzviet Eiropā, tajā skaitā arī Rīgā,» norāda lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Krišjānis Peters.

Arī citas vulkāna pelnu skarto gaisa telpu lidostas aprīlī piedzīvojušas pasažieru sarukumu, piemēram, Stansteda par – 24%, Hītrova par – 21%, Oslo par - 22,6%, Viļņa par - 0,8% un Tallina par - 20,5%.   

Kopumā pirmajos četros mēnešos lidosta Rīga apkalpojusi 1,2 milj. pasažierus, kas ir par 11,9% vairāk nekā 2009. gada attiecīgajā periodā.  

Aprīlī lidosta Rīga apkalpoja 4,7 tūkst. lidojumus, kas ir par 5% mazāk salīdzinājumā ar to pašu periodu pērn. No janvāra līdz aprīlim kopumā notika 19 tūkst. lidojumi, kas ir par 7,7% vairāk nekā 2009. gada attiecīgajā periodā.

Savukārt apkalpotās kravas apjoms aprīlī ir palielinājies par 6,9%. Aprīlī lidostā Rīga tika apkalpotas 816 tonnas kravas, bet pirms gada attiecīgajā mēnesī – 763 tonnas. Pirmajos četros mēnešos apkalpoja 3,5 tūkst. tonnas kravas, kas ir par 27,6% vairāk nekā pērn.

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  15

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma