Dienas Bizness

 • 24 piektdiena,
  marts

  Kazimirs, Izidors

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8627

  USD: 1.0786

Ekonomika

Vulkāns aviokompānijām radījis 1,7 miljardu dolāru zaudējumus

Eiropas gaisa telpas slēgšana Īslandes vulkāna izvirduma dēļ aviokompānijām pārdošanas ziņā vien radījusi zaudējumus 1,7 miljardu ASV dolāru apmērā.

Ar šādu paziņojumu klajā nācis Starptautiskās Gaisa transporta asociācijas (IATA) vadītājs Džovanni Bisignani (Giovanni Bisignani), ziņo AFP.

«Industrijai, kura pērn zaudēja 9,4 miljardus dolāru un kurai šogad paredzēts zaudēt vēl 2,8 miljardus dolāru, šī krīze ir postoša,» norādījis Dž. Bisignani, piebilstot, ka šis gadījums ar vulkānu ietekmējis 29% globālās aviācijas un aptuveni 1,2 miljonus pasažieru dienā.

Db.lv jau vēstīja, pagājušās nedēļā Īslandē sākās vulkāna Eijafjallajokula izvirdums, kas paralizēja Eiropas gaisa satiksmi, atstājot tūkstošiem pasažieru bez iespējām doties mājās, kā arī radot milzu zaudējumus Eiropas ekonomikai.

Jau ziņots, ka Latvijas gaisa telpā visi ierobežojumi, kas radās sakarā ar vulkāna izvirdumu Īslandē, tika atcelti 20. aprīlī plkst. 09.00. Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic slēgtās gaisa telpas dēļ bija spiesta atcelt 747 reisus, kas lidsabiedrībai izmaksāja aptuveni vienu miljonu latu.

 

 

Saistītie raksti

Komentāri

Reklāma