Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic no lidojumiem uz Irānas galvaspilsētu Teherānu atteikusies ASV spiediena dēļ, liecina interneta vietnē Wikileaks publiskotais ASV vēstniecības ziņojums.

AirBaltic vadītājs Bertolts Fliks esot ticies ar ASV vēstnieci Latvijā Džuditu Gārberi, kurai apstiprinājis, ka lidsabiedrība piekāpsies un neveiks tiešos lidojumus uz Teherānu, kā arī paudis savu neapmierinātību ar amerikāņu spiedienu uz Latvijas valdību, kura dēļ airBaltic nācies atteikies no lidojumiem uz Irānas galvaspilsētu

B. Fliks arī atzinis, ka atteikties no lidojumiem aicinājusi Latvijas valdība, tomēr uzsvēra, ka lēmumu pieņēmis pats.

Lidsabiedrības vadītājs arī lūdzis ASV valdības palīdzību lidojumu uzsākšanā uz Irāku un Saūda Arābiju, norādot, ka airBaltic vēlas saņemt Bagdādes un Rijādas atļauju šādiem lidojumiem, bet minēto valstu valdības nevēlas sadarboties. B. Fliks aicināja ASV izmantot savu ietekmi šajās valstīs, lai panāktu sarunu uzsākšanu.

Latvijas nacionālā lidsabiedrība aizvadītajā gadā bija paziņojusi, ka uzsāks tiešos lidojumus uz Irānu, taču drīz vien bija spiesta atzīt, ka «politisku iemeslu dēļ» tā no šiem lidojumiem atteiksies.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra