Dienas Bizness

 • 22 trešdiena,
  februāris

  Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8486

  USD: 1.0537

Ražošana

Foto: Dienas Mediju arhīvs

Wikileaks: airBaltic no lidojumiem uz Teherānu atteikusies ASV spiediena dēļ

Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic no lidojumiem uz Irānas galvaspilsētu Teherānu atteikusies ASV spiediena dēļ, liecina interneta vietnē Wikileaks publiskotais ASV vēstniecības ziņojums.

AirBaltic vadītājs Bertolts Fliks esot ticies ar ASV vēstnieci Latvijā Džuditu Gārberi, kurai apstiprinājis, ka lidsabiedrība piekāpsies un neveiks tiešos lidojumus uz Teherānu, kā arī paudis savu neapmierinātību ar amerikāņu spiedienu uz Latvijas valdību, kura dēļ airBaltic nācies atteikies no lidojumiem uz Irānas galvaspilsētu

B. Fliks arī atzinis, ka atteikties no lidojumiem aicinājusi Latvijas valdība, tomēr uzsvēra, ka lēmumu pieņēmis pats.

Lidsabiedrības vadītājs arī lūdzis ASV valdības palīdzību lidojumu uzsākšanā uz Irāku un Saūda Arābiju, norādot, ka airBaltic vēlas saņemt Bagdādes un Rijādas atļauju šādiem lidojumiem, bet minēto valstu valdības nevēlas sadarboties. B. Fliks aicināja ASV izmantot savu ietekmi šajās valstīs, lai panāktu sarunu uzsākšanu.

Latvijas nacionālā lidsabiedrība aizvadītajā gadā bija paziņojusi, ka uzsāks tiešos lidojumus uz Irānu, taču drīz vien bija spiesta atzīt, ka «politisku iemeslu dēļ» tā no šiem lidojumiem atteiksies.

Saistītie raksti

Komentāri

Reklāma