Valdība otrdien nolēma neiebilst, ka a/s Pasažieru vilciens (PV) valde slēdz līgumu ar Spānijas ražotāju Construcciones y Auxiliares de Ferrocariles (CAF) par 34 jaunu elektrovilcienu un 7 dīzeļvilcienu iepirkumu.

Tiesa gan, uzņēmuma valdei vēl jāizpilda divi nosacījumu, informēja satiksmes ministrs Aivis Ronis. Tostarp nepieciešams administratīvās rajona tiesas lēmums, kas gaidāms 25. janvāra pēcpusdienā.

Kā arī noslēgtajam līgumam jāatbilst būtiskākajiem sākotnējā konkursa nosacījumiem, lai to nevarētu apstrīdēt, norādīja satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss. Savukārt PV valdes priekšsēdētājs Nils Freivalds atzina: ja tiesas lēmums būs negatīvs, kompānija nevarēs veikt nekādas ar konkursu saistītas darbības. Vienlaikus viņš pauda cerību, ka tiesa atļaus slēgt līgumu, jo prasības iesniedzēja Šveices uzņēmuma Stadler Bussnang AG argumenti nav bijuši pamatoti.

Ja tiesa pret līguma slēgšanu neiebildīs, tas tiks noslēgts tuvāko dienu laikā.
Jau vēstīts, ka Administratīvajā rajona tiesa lems par to, vai pēc Šveices uzņēmuma Stadler lūguma pagaidām apturams Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmums atļaut 429,24 miljonus latu vērto jauno vilcienu iepirkumu.
IUB pērn atļāva PV slēgt līgumu ar CAF par apjomīgo jauno pasažieru vilcienu sastāvu iepirkumu.

PV konkursā par jaunu pasažieru vilcienu sastāvu iepirkumu par uzvarētāju atzina Spānijas kompāniju, kas ieguva tiesības uz 610,76 miljonus eiro (429,24 miljonus latu) vērto līgumu. Šo PV lēmumu IUB apstrīdēja Stadler, kas 17.novembrī iesniedza arī sūdzību tiesā par IUB lēmuma pamatotību

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra