Zatlera reformu partijas (ZRP) līderis eksprezidents Valdis Zatlers savas prezidentūras laikā uz Latvijas nacionālās lidsabiedrības AS Air Baltic Corporation (airBaltic) reisiem iegādājies biļetes ekonomiskajā klasē, bet reģistrācijas brīdī viņam iedotas vietas biznesa klasē, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija no drošiem avotiem.

Šāda aviokompānijas darbinieku rīcība ir ierasta prakse gadījumos, piemēram, ja lidmašīna ir pārpildīta, taču attiecībā uz prezidentu tikusi veikta iepriekš plānoti.

Informācijas avots aviokompānijā atminējās vairākas reizes, kad bijušas norādes darbiniekiem, ka toreizējais prezidents ar ģimeni jāsēdina biznesa klasē. Šajās reizēs Zatlera ģimenei bija iegādātas lētākās ekonomiskās klases biļetes.

Avots nevarēja apgalvot, ka visas reizes šie lidojumi bijuši prezidenta privāti braucieni, tomēr vismaz vienreiz viņš šādi kopā ar ģimeni devies slēpot.

Arī portāls Pietiek.com šodien raksta, ka informēti pārstāvji kādreizējā Zatlera kancelejā un aviokompānijā neoficiāli portālam skaidrojuši, ka Zatlers sev un savu ģimenes locekļu privātajiem lidojumiem biļetes pircis par personiskajiem līdzekļiem ekonomiskajā klasē, tomēr pēc tam ikreiz panākta vienošanās ar airBaltic, ka Zatleru ģimenes locekļi faktiski tiks sēdināti biznesa klasē. Lai to nodrošinātu, airBaltic pat izdots iekšējs rīkojums, liecina Pietiek.com rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Ar šo «sarunāšanu» esot nodarbojies nevis pats Zatlers vai viņa ģimenes locekļi, bet bijusī Rīgas pils protokola vadītāja Jana Trahimoviča, kura Rīgas pilī bijusi atbildīga par prezidenta lidojumu - tostarp privāto - saskaņošanu. Pati Trahimoviča pēc vairāku stundu pārdomām ceturtdien izlēma portālam pietiek.com detalizēti nekomentēt, kādas klases aviobiļetes Zatlers pircis - biznesa vai ekonomiskās - un vai airBaltic tās prezidentam pārdevis par īpašām cenām.

«Nē, Zatlera kungs man neko nav lūdzis, tas nebija ne mutisks, ne rakstisks uzdevums. Bija konkrēta persona airBaltic, ar kuru es sazinājos, jo, tā kā Zatlera kungs bija prezidents, bija dažādi drošības apsvērumi, kas lika komunicēt arī par privātiem lidojumiem. Es pārņēmu lietas no bijušās protokola nodaļas vadītājas un saprotu, ka airBaltic jau senāk bija nācis pretī. airBaltic ir pats piedāvājis šādas cenas, par kādām Zatlera kungs arī pirka [biļetes],» sākotnēji skaidroja Trahimoviča.

Lūgta precizēt, vai runa ir par īpašu cenu piedāvāšanu Zatlera privātajiem pārlidojumiem biznesa klasē vai tomēr prezidents pircis ekonomiskās klases biļetes un, pateicoties «sarunāšanai», faktiski sēdināts biznesa klasē, Trahimoviča lūdza iespēju atbildes sniegt rakstiski. Vēl pēc vairākām stundām Trahimoviča izvēlējās komentāru nesniegt, paziņojot, ka «neesmu pilnvarota sniegt atbildi». «Savu viedokli Zatlera kungs jau šodien ir skaidri paudis. Savukārt viņa privātie braucieni ir viņa privātā lieta,» telefona īsziņā norādīja Zatlera bijusī protokola vadītāja.

Portāls Pietiek.com secina: ja šī versija atbilst patiesībai, iespējams runāt par prezidenta statusa izmantošanu privileģētu noteikumu iegūšanai. Tas saistīts arī ar valstij daļēji piederošās nacionālās lidsabiedrības saimniecisko neizdevīgumu, jo, rezervējot Zatleru ģimenei vietas biznesa klasē, lai gan tā iegādājusies biļetes ekonomiskajā klasē, airBaltic nav varējusi laist tirdzniecībā Zatleriem faktiski rezervētās biznesa klases pasažieru vietas, kas tai nesis zaudējumus.

Kā ziņots, aviosabiedrības vadītājs Bertolts Fliks paziņojis, ka Zatlers savas prezidentūras laikā no airBaltic prasījis ievērojamas atlaides biļetēm biznesa klasē sev un savas ģimenes locekļiem atvaļinājuma ceļojumiem.

Savukārt Zatlers to noliedz un apgalvo, ka Fliks melo. Zatlers norādīja, ka ne viņš pats, ne sieva nav runājuši ar airBaltic pārstāvjiem. Biļešu pirkšana esot notikusi interneta vidē pēc lidsabiedrības piestādītajiem rēķiniem, turklāt atvaļinājumu braucienos viņš devies ļoti reti - aptuveni reizi gadā.

«KNAB var pārbaudīt, tur nekā nav,» teica politiķis, uzsverot, ka šī informācija esot daļa no priekšvēlēšanu «melnā PR».

«Fliks apgalvo, ka biļetes iegādātas par īpašām cenām, tad vēlos uzzināt, kādi ir airBaltic cenu politikas kritēriji un kāpēc man, pērkot biļetes airBaltic, tika izrakstīti rēķini, par kuriem tagad jādiskutē. Nekādas atlaides sev vai saviem ģimenes locekļiem neesmu prasījis, un Flika teiktais ir meli,» presei izplatītā paziņojumā norāda Zatlers.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra