Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Ekonomika

Zaudējumus par pasažieru pārvadājumu konkursu piedzīt nevarēs

Skandalozā pasažieru autobusu pārvadājumu konkursā zaudējušās kompānijas nevarēs pieprasīt zaudējumu piedziņu no valsts, jo kompānijām nav juridiska pamata tā rīkoties, Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē norādīja Autotransporta direkcijas vadītājs Andris Lubāns.

Iepriekšējais līgums starp valsti un pasažieru pārvadātājiem beidzās 2008. gada beigās, līdz ar to, pat ja tiesa konkursu atzītu par nelikumīgu, konkursā zaudējušās kompānijas no juridiskā viedokļa nemaz nevarot prasīt kādu zaudējumu piedziņu. Līdz ar to nav pamata bažām, ka valstij var nākties bargi samaksāt, gadījumā, ja konkursa nolikumu un norisi (kas apstiprināts ar Ministru kabineta noteikumiem un balstīts uz Sabiedriskā transporta pārvadājumu likumu) atzītu par nelikumīgu, uzskata A. Lubāns.

Pēc viņa sacītā, vienīgais ko pārvadātāji varētu pieprasīt, ir segt tiesas izdevumus. Savukārt komisijas deputāti iebilda, norādot, ka kompānijas var pieprasīt zaudējumus, balstoties un negūto peļņu. A. Lubāns atzīmēja, ka konkursa gadījumā izšķirošs būs tiesas lēmums, no kura tad arī varēs secināt, kāda turpmāk izskatīsies sabiedriskā transporta sistēma, vai būs jāsludina jauns konkurss un kādi izdevumi sagaida valsti. Tiesvedība gan varētu ilgt vēl 3 līdz 5 gadus.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Pirmais zemās grīdas tramvajs ceļā uz Imantu

Pirmais zemās grīdas tramvajs ceļā uz Imantu

Pirmais jaunais zemās grīdas tramvajs uz Imantu sāks kursēt maija beigās, pastāstīja pašvaldības SIA Rīgas satiksme pārstāvis Viktors Zaķis. Viņš informēja, ka pirmais tramvajs ir piegādāts, bet, pirms tas sāk kursēt, tas jāsagatavo un...

Reklāma