No nākamā gada zemmnieku saimniecībām, kas transporta līdzekli izmanto tikai saimnieciskajā darbībā, nebūs jamaksā uzņēmumu vieglā transportlīdzekļa nodoklis.

Turklāt nodokli varēs nemaksāt arī zemnieku saimniecības, kas saņem platību maksājumus. Nodoklis nebūs jāmaksā, ja ieņēmumi no lauksaimnieciskās ražošanas ir vismaz trīs tūkstoši latu, neskaitot valsts un Eiropas Savienības atbalstu. Nodokļa atvieglojums gan attieksies tikai uz vienu zemnieku saimniecībai reģistrēto transportlīdzekli, paredz Saeimas galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā. Iepriekš bija paredzēts, ka nodokli par vienu vieglo transportlīdzekli komersanti un zemnieku saimniecības varēs nemaksāt, ja to ieņēmumi no lauksaimnieciskās ražošanas ir vismaz 10 tūkstoši latu, bet Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija vērsa uzmanību uz to, ka šis slieksnis ir pārāk augsts mazajām zemnieku saimniecībām.

Grozījumi paredz, ka transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis par vienu transportlīdzekli nebūs jāmaksā personai, kuras vai kuras laulātā apgādībā ir bērns ar invaliditāti. Vēl precizēti atvieglojumi saistībā ar daudzbērnu ģimenēm – līdz šim likums paredzēja, ka 20% atvieglojumu var saņemt personas, kuru apgādībā ir trīs vai vairāki nepilngadīgi bērni. Tagad noteikts, ka atvieglojumus varēs saņemt arī tās personas, kurām pašām vai kopā ar laulāto, vai kuras laulātajam apgādībā ir vismaz trīs nepilngadīgi bērni. Paredzēts, ka izmaiņas piemērojamas no šā gada 1. janvāra, tāpēc tie, kuriem pienāktos atvieglojumi, bet kuri jau paspējuši nodokli pilnā apmērā samaksāt, varēs saņemt nodokļa atmaksu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra