Vilcienu konkursā likuma ietvaros viss ir izdarīts, lai vietējam ražotājam dotu labus nosacījumus, līdz ar to Rīgas Vagonbūves rūpnīcai (RVR) atliek tikai iesniegt labu piedāvājumu, intervijā laikrakstam Dienas bizness norāda a/s Pasažieru vilciens (PV) valdes priekšsēdētājs Andulis Židkovs. «Mēs esam radījuši apstākļus, lai godīgā konkurencē RVR varētu startēt un uzvarē,» tā viņš.

«Mēs neapšaubāmi esam par to, lai ražošana Latvijā tiktu atbalstīta, bet piesaistītā Eiropas nauda nosaka to, ka ir jāizmanto Eiropas iepirkuma direktīvas, mēs nevaram šādā konkursā piešķirt kaut kādus īpašus labumus nacionālam ražotājam, jo zaudēt Eiropas naudu valstij būtu daudz lielāks zaudējums - tāpēc uz tādu risku mēs nevaram iet,» norāda PV valdes priekšsēdētājs.

A. Židkovs prognozē, ka vilcienu konkurss varētu noslēgties līdz šā gada Jāņiem. «Vairāk neesam tādi optimisti kā šī konkursa sākumā - pirmās kārtas uzvarētāju izvēle mums aizņēma četrus mēnešus, sekoja arī pārsūdzības, taču pērnā gada 17. decembrī Iepirkumu uzraudzības birojs pieņēma lēmumu visas sūdzības noraidīt, līdz ar to viņi būtībā atzina, ka mēs visu korekti un pareizi esam izdarījuši. Tā mēs darīsim arī uz priekšu, lai gan nav izslēgta iespēja, ka būs neapmierinātie - zaudētāji vienmēr ir neapmierināti,» skaidro Židkovs.

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra