Dienas Bizness

 • 20 piektdiena,
  janvāris

  Oļģerts, Orests, Aļģirds, Aļģis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8656

  USD: 1.0668

Ražošana

Židkovs: RVR sevis slavināšanai izmanto arī nepatiesu informāciju  5

Nevienam neesot aizliegts sevi slavināt, tomēr esot žēl, ka Rīgas vagonbūves rūpnīca (RVR) to darot, izmantojot arī nepatiesu informāciju, apmelojot Pasažieru vilcienu koruptīvās darbībās, intervijā par elektrovilcienu un dīzeļvilcienu iepirkuma konkursu Latvijas Avīzei norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andulis Židkovs.

«Patlaban RVR sevi ne tikai slavina, bet arī ar sabiedrības ietekmēšanu izdara spiedienu uz lēmuma pieņēmējiem. Pret mums vērstā sabiedrisko attiecību kampaņa patlaban pārsniedz pieļaujamās robežas,» uzsver A.Židkovs.

Saistītie raksti

Viņš arī piebilst, ka viņi neesot ietekmējami un lēmums nebūs no šādas rīcības atkarīgs. Pasažieru vilcienam esot jāpieņem no iepirkuma viedokļa maksimāli pareizs lēmums, lai nezaudētu ES finansējumu. Ja iepirkums būs veikts nepareizi, tad valstij ES nauda būšot jāatmaksā.

«Mums ir jāvērtē, kas atbildēs par produkta un tā uzturēšanas kvalitāti. Vai RVR, kurai nav konkursa nolikumā prasītās pieredzes, var par to atbildēt? Uz mums patlaban visi norāda kā uz sliktajiem, kas nevēlas atbalstīt nacionālo ražotāju. Diemžēl tiešu atbalstu nacionālajam ražotājam iepirkumā nepieļauj ES direktīvas, tas ir pret ES būtību. Emocijas ir emocijas. Arī es kā inženieris pēc izglītības vēlos, lai jaunajiem Latvijas inženieriem būtu darbs. Tomēr RVR kopā ar Bombardier šīs tiesības ir jāiegūst godīgā konkurencē. Ir jāspēlē pēc, nevis pret noteikumiem,» norāda valdes priekšsēdētājs.

LD 10.septembrī ziņo, ka Andrejs Požarnovs pametis konkursa komiteju, taču nav zaudējis savu ietekmi. Arī nebūdams 144 milj. Ls vērtā pasažieru vilcienu iepirkuma konkursa komisijā, taču palikdams Pasažieru vilciena valdē lems par tā likteni, tā uzskata aptaujātie uzņēmēji. Tika pausts arī viedoklis, ka A.Požarnova vēlme pamest komisiju neesot nekas vairāk kā sava veida triks uzmanības novēršanai.
 

Jaunākās ziņas kategorijā

airBaltic plāno ieviest 10 papildu maršrutus

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2016. gadā pasažiera pārvadājuma skaitu palielināja par 10%  un 2017. gadā pieejamo biļešu skaitu plāno palielināt par 16%, tādējādi uzlabojot savienojumus ar Eiropu, Skandināviju, Krieviju, NVS un Tuvo...

Reklāma