«Es Aivi Roni pazīstu kā vienu no pieredzējušākajiem Latvijas diplomātiem un ārlietu ekspertiem, taču labu laiku arī kā atsevišķu finanšu aprindu lobistu, kuru mērķis «buma» priekšvakarā bija radīt Latvijā ārvalstu finanšu pakalpojumu centru. Latvijai ir paveicies, ka viņam tas neizdevās,» atbildot uz laikraksta Diena jautājumu, kādi ir novēlējumi nākamajam satiksmes ministram, sacījis Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle.

«Citādi, iespējams, iestājoties krīzei, mūsu finanšu institūciju saistību apjoms būtu tuvs Īslandes vai Īrijas līmenim,» viņš turpinājis.

«Aivja Roņa kā bezpartejiska kandidāta izvirzīšana satiksmes ministra amatam liecina par vairākām problēmām - partiju bailēm no atbildības un pieņemto lēmumu sekām šajā nozarē, saasinātu interešu grupu cīņu utt. Man izšķirošais kritērijs, vērtējot Aivja Roņa darbību, būs viņa izvēle saistībā ar nupat Eiropas Komisijas apstiprināto septiņu gadu programmu transporta jomā Connecting Europe. Ja satiksmes ministrs izvēlēsies konsekventi strādāt pie ES transporta komisāra Sīma Kallasa un arī manis atbalstītā Rail Baltica projekta, tad varēs teikt, ka pieredzējušā diplomāta izvēle ir par labu Rietumu jeb ES attīstības ceļam. Ja ne... tad acīmredzot par labu savu kā lobista mērķu piepildīšanai,» skaidrojis Zīle.

Db.lv jau rakstīja - par tieslietu ministru izvēlēts Gaidis Bērziņš (Nacionālā apvienība, NA), aizsardzības ministrs būs Artis Pabriks (Vienotība), ārlietu ministrs - Edgars Rinkēvičs (Zatlera Reformu partija, ZRP), ekonomikas ministrs - Daniels Pavļuts, kurš stāsies ZRP, finanšu ministrs - Andris Vilks (Vienotība), iekšlietu - Rihards Kozlovskis (ZRP), izglītības un zinātnes ministrs - Roberts Ķīlis, kurš būs ZRP atbildībā, kultūras ministre - Žaneta Jaunzeme-Grende (NA), labklājības ministre - Ilze Viņķele (Vienotība), satiksmes ministrs Aivis Ronis, kurš būs Vienotības un ZRP atbildībā, tieslietu ministrs - Gaidis Bērziņš (NA), veselības ministre - Ingrīda Circene (Vienotība), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs - Edmunds Sprūdžs (ZRP) un zemkopības ministre - Laimdota Straujuma, kura būs Vienotības atbildībā.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra