Trūkst darba roku

Ražošana
2015. gada 8. septembris 10:20

Lai risinātu kvalificētu inženieru un montieru trūkumu, SIA Skonto Plan Ltd izmanto ārpakalpojumus, piesaistot gan Latvijas, gan ārvalstu uzņēmumus, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pašlaik SIA Skonto Plan Ltd ir viens no lielākajiem Tukuma uzņēmumiem gan pēc apgrozījuma, gan darbinieku skaita. Lielākā daļa darbinieku ir tukumnieki, taču daudzi braukā no Rīgas, Jelgavas, Ventspils un Liepājas.

Tukumā darbojas četras SIA Skonto Plan Ltd ražotnes – alumīnija logu un durvju, metāla izstrādājumu un krāsošanas, metāla konstrukciju un stikla pakešu rūpnīcas, nodrošinot darbu 322 cilvēkiem, stāsta SIA Skonto Plan Ltd izpilddirektors Edgars Niklass.

Uzņēmumā līdzīgi kā visā nozarē ir liels kvalificētu inženieru deficīts, tāpēc tas ir spiests atsevišķu projektu realizācijai izmantot ārpakalpojumus ārzemēs. «Tā kā uzņēmums strauji attīstās, projekti kļūst lielāki un darbietilpīgāki. Piesaistām gan britu inženierus, daļa no kuriem bāzējas Indijā, gan arī poļu montāžas speciālistus,» neslēpj E. Niklass. «Ir grūti atrast kvalificētus darbiniekus, it īpaši vidējā un augstākā līmeņa vadītāju pozīcijās. Daudzi brauc no tuvākām un tālākām pilsētām, taču šī braukāšana ļoti nogurdina,» atzīst uzņēmuma vadītājs, kurš pats dzīvo Rīgā.

Viņaprāt, Latvijā viss koncentrējas Rīgā un ap to.

Uzņēmums labprāt ņem darbā arī studentus bez darba pieredzes, bet ar motivāciju strādāt un mācīties.

Visu rakstu Trūkst darba roku lasiet 8. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra