Uzņēmēju līdzšinējā aktivitāte Komerclikuma prasību izpildē vērtējama pozitīvi, tas nozīmē, ka uzņēmēji apzinās - likumā noteikto prasību izpilde ir pašu uzņēmēju interesēs, norāda Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre Guna Paidere.

Vienlaikus uzņēmēji tiek aicināti būt atbildīgi un uzņēmuma dokumentāciju sakārtot laikus.

Saskaņā ar Komerclikuma grozījumiem no 2013.gada 1.jūlija līdz 2015.gada 30.jūnijam visām SIA, kas reģistrētas līdz šo grozījumu spēkā stāšanām datumam, Uzņēmumu reģistrā bija jāiesniedz pirmais dalībnieku reģistra nodalījums. Ar mērķi atvieglot prasību izpildi, šā gada 4.jūnijā tika pieņemti jauni Komerclikuma grozījumi, kas šo prasību kā obligātu noteica visām divu vai vairāku īpašnieku SIA, no prasībām atbrīvojot viena īpašnieka SIA. Uzņēmumu reģistra statistikas dati liecina, ka līdz šī gada 1.oktobrim 70 091 jeb 43% no visām SIA ir Uzņēmumu reģistrā iesniegušas Komerclikumā noteiktajām prasībām atbilstošu dalībnieku reģistra nodalījumu. Kopējā uzņēmēju aktivitāte tiek vērtēta pozitīvi, tomēr Uzņēmumu reģistrs aicina visas divu vai vairāku īpašnieku SIA dokumentācijas sakārtošanu neatlikt.

2016.gada 30.jūnijs ir Komerclikumā noteiktais termiņš, līdz kuram visām SIA un AS jāveic pamatkapitāla pārreģistrācija uz eiro, un šī prasība ir saistoša visām kapitālsabiedrībām.

Uzņēmumu reģistra viena no galvenajām prioritātēm 2016.gadam ir nodrošināt Komerclikuma prasību izpildi pamatkapitāla pārreģistrācijai uz eiro, līdz ar to uzņēmējus aicinām aktīvi izmantot UR sniegtos atbalsta materiālus sava uzņēmuma dokumentu sakārtošanai, norāda Uzņēmumu reģistra sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Ivdra.

Ja līdz noteiktajam termiņam pamatkapitāla pārreģistrācija uz eiro netiks veikta, Uzņēmumu reģistrs, nepieņemot atsevišķu lēmumu, pārrēķinās komercreģistrā ierakstīto pamatkapitālu uz eiro. Tomēr kapitālsabiedrībām būs pienākums, piesakot komercreģistra iestādei jebkuras izmaiņas komercreģistra ierakstos vai dokumentu reģistrāciju (pievienošanu reģistrācijas lietai), vienlaikus veikt arī denomināciju. Pēc 2016.gada 30.jūnija denomināciju vairs nevarēs veikt, izmantojot Komerclikumā noteiktos atvieglojumus.

Līdz 2015.gada 1.oktobrim prasības bija izpildījušas 30 007 jeb 23% kapitālsabiedrību.

Uzņēmumu reģistrs aicina uzņēmējus pārliecināties, vai uzņēmuma dokumentācija atbilst likuma prasībām, jo regulāri tiek veikta kontrole un uzsākts likvidācijas process neaktīvajiem uzņēmumiem.

Līdz 2015.gada 1.oktobrim Uzņēmumu reģistrā ir Izdarīti 8560 ieraksti par kapitālsabiedrības darbības izbeigšanu, pamatojoties gan uz Uzņēmumu reģistra konstatējamiem pārkāpumiem, gan uz VID lēmumiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra