AS Dobeles dzirnavnieks līdz 2017. gada beigām plāno investēt aptuveni 17 miljonus eiro tehnoloģijās un uzņēmuma attīstībā, veidojot jaunas ražotnes, palielinot graudaugu pieņemšanas un uzglabāšanas jaudu, kā arī paplašinot noliktavas, informē uzņēmumā.

Jau šogad tiks pabeigta graudaugu pārslu un musli ražotnes izbūve, kas ļaus uzņēmumam ievērojami paplašināt piedāvāto produktu klāstu.

«Patlaban aktuālākais projekts ir graudaugu pārslu un musli ražotnes izveide, ar kuru sevi pieteiksim kā nopietnu spēlētāju jaunā produktu grupā. Taču jau tagad tuvākajiem trīs gadiem ir apstiprināti vairāki jauni investīciju projekti. Tā kā nepārtraukti ieguldām jaunu ražotņu izveidē, tad plānojam arī par 50 tūkstošiem tonnu palielināt graudaugu pieņemšanas un uzglabāšanas jaudu, sasniedzot 150 tūkstošu tonnu ietilpību,» stāsta AS Dobeles dzirnavnieks valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

2015. gadā graudu pārstrādātājs plāno par 10% celt apgrozījumu un investēt aptuveni 7 miljonus eiro.

«Labus rezultātus esam sasnieguši eksporta jomā. Pēdējā gada laikā esam gan ieguvuši jaunus partnerus un palielinājuši eksporta apjomu jau esošajos tirgos, gan arī uzsākuši sadarbību jaunos. Īpašu uzsvaru liekam uz tā sauktajām trešajām valstīm – ja 2009. gadā eksportējām uz divām, tad pašreiz jau uz vismaz 36 trešajām valstīm. Eksportspējīgākie Dobeles dzirnavnieka produkti ir cieto un mīksto kviešu milti, makaroni un dzīvnieku barība,» saka K. Amsils.

AS Dobeles dzirnavnieks 2014. gadu noslēdza ar 77,6 miljonu eiro apgrozījumu, no kura 53% jeb 41,4 miljonus eiro veido eksports. Ražotnēs tika pārstrādāti 164 tūkstoši tonnu graudu, kas ir par 16 tūkst. tonnu vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Uzņēmums aizvadītajā gadā turpināja modernizēt ražošanas tehnoloģiskos procesus un veikt investīcijas jaunu ražotņu izveidē, ieguldot 5 miljonus eiro. Tika atklātas vienīgās cieto kviešu dzirnavas Baltijā, kas sniedz iespēju uzņēmumam cieto kviešu mannu malt uz vietas Dobelē un ir bijis nozīmīgs solis cieto kviešu makaronu ražošanas nozarē Latvijā.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra