Nākamnedēļ, 6.martā notiks Baltijā lielākās metalurģijas rūpnīcas KVV Liepājas Metalurgs ražošanas atsākšanai veltīts pasākums.

Ukrainas holdinga kompānija KVV Group pērn oktobrī parakstīja pirkuma līgumu ar Latvijas valsti par maksātnespējīgā uzņēmuma Liepājas Metalurgs iegādi. Līdz darbības apturēšanai 2013.gadā tas bija viens no lielākajiem rūpniecības uzņēmumiem Baltijā un eksportētājiem Latvijā, veidojot aptuveni 0,7-1% no Latvijas IKP. Līdz ar to rūpnīcas darbības atjaunošana ir nozīmīgs un ilgi gaidīts notikums Latvijas ekonomikai.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies Ministru prezidente Latvijā Laimdota Straujuma, finanšu ministrs Jānis Reirs, ekonomikas ministre Dana Reizniece – Ozola, “KVV Group”  akcionāri, AS “KVV Liepājas Metalurgs” valdes loceklis Igors Kovaļenko un Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Februārī KVV Liepājas Metalurgs  uzsāka tehnoloģisko iekārtu pārbaudes un ražošanu vienā no rūpnīcas korpusiem – velmētavā. Ņemot vērā, ka rūpnīca salīdzinoši ilgu laiku stāvējusi dīkstāvē, sākotnēji ražošana tiek atsākta izmēģinājuma režīmā, pakāpeniski palielinot tās jaudas. KVV Liepājas Metalurgs ražotnes darbības atsākšana notiks divos posmos. Pirmajā posmā tiek uzsākta darbība velmētavā. Savukārt vēlāk tiks uzsākta ražošana arī tēraudkausēšanas cehā.

Holdinga KVV Group uzņēmumu Ukrainā galvenie darbības virzieni ir metāllūžņu iepirkšana, pārstrāde un piegāde Ukrainā un uz eksportu, metāla ražošana, celtniecības bizness un ostu pakalpojumi. Tas ir viens no līderiem Ukrainā metāllūžņu iepirkšanas nozarē, savukārt holdinga būvapjomi gadā sasniedz 1 miljonu kv.m.

Liepājas Metalurgs ir KVV Group otrais metalurģijas nozares uzņēmums, kura darbību tā būs atjaunojusi. 2013. gadā tā iegādājās Doņeckas elektrometalurģijas rūpnīcu, bet bija spiesta atteikties no darījuma ģeopolitiskās situācijas reģionā dēļ.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra