UPB holdinga valdi pirmdien, 9. februārī, atstāj tā dibinātāji Uldis Pīlēns un Oskars Mors, nododot UPB vadības stafeti jaunās menedžeru paaudzes rokās, informē UPB holdinga mārketinga departamenta direktore Ilze Rosicka.

U. Pīlēns un O. Mors pēc aiziešanas no uzņēmuma operatīvās vadības turpmāk koncentrēsies darbam UPB holdinga padomē. Padomē turpmāk darbosies arī UPB holdingā ietilpstošās MB Betons grupas līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Normunds Horsts.

Tādējādi uzņēmums, atrodoties savas līdzšinējās attīstības augstākajā punktā, nolēmis pārgrupēt holdinga vadības spēkus, piesaistot operatīvai biznesa vadībai aktīvu un enerģisku menedžeru jauno paaudzi, kas izaudzināta uzņēmumā – Daini Bērziņu, Noru Kalnu, kura darbojās jau uzņēmuma iepriekšējās valdes sastāvā, un Uģi Grīnbergu, bet UPB holdinga padomi nodrošinot ar spēcīgu un pieredzes bagātu komandu.

U. Pīlēns jaunajai komandai velta atzinīgus vārdus. UPB holdinga ārvalstīs īstenoto projektu īpatsvars jau vairākus gadus ir virs 60 procentiem no kopējā apjoma, taču mērķis esot vēl vairāk padziļināt integrāciju Eiropas tirgos, un Pīlēns pauž pārliecību, ka jaunajai komandai tas ir pa spēkam.

Jaunā situācija ļaus U. Pīlēnam, O. Moram un N. Horstam intensīvāk koncentrēties UPB holdinga tālākās attīstības stratēģijai, kā arī eksporta, jaunu produktu, ģeogrāfiskās attīstības un risku diversifikācijas politikai.

«UPB holdings jau 24 gadus ir veiksmīgi strādājošs un labi pārvaldīts uzņēmums. No neliela Liepājā dibināta uzņēmuma – Arhitekta Ulda Pīlēna biroja tas ir izaudzis par modernu industriālu koncernu, kas jau vairākus gadus ir viens eksporta līderiem valstī. Konsolidētais neto apgrozījums pērn bija labākais holdinga vēsturē – 117 miljoni eiro (pēc neauditētiem datiem), arī realizēto objektu un jauno produktu skaits ir bijis lielāks nekā jebkad agrāk. Salīdzinot ar 2013. gadu, apgrozījumu esam palielinājuši par 9,5 procentiem, kā arī iekarojuši jaunus eksporta tirgus četrās valstīs - Lielbritānijā, Šveicē, Īrijā un Horvātijā,» atzīmē U. Pīlēns.

D. Bērziņš UPB holdingā strādā kopš 2007. gada, bijis AILE Grupa finanšu direktors, kopš 2012. gada ir bijis šī uzņēmuma valdes priekšsēdētājs, bet kopš 2010. gada pilda arī UPB ENERGY  valdes priekšsēdētāja pienākumus. Viņš ir ieguvis maģistra grādu vadības zinībās Ventspils augstskolā, kā arī papildinājis zināšanas globālā audita, transakciju un Eiropas Savienības nodokļu sfērās, apguvis Starptautisko finanšu pārskatu standartus (IFRS).

N. Kalna UPB holdingā strādā kopš 2001. gada. 2008. gadā viņa kļuva par holdinga valdes locekli un UPB izpilddirektori. Studējusi Rīgas Starptautiskajā biznesa un administrācijas augstskolā finanses un Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē tiesību zinātnes. Viņa ir ieguvusi zināšanas arī publisko iepirkumu sfērā, būvniecības likumdošanas, nodokļu un darba tiesību jautājumos.

Arī U. Grīnbergs darba gaitas UPB holdingā ir sācis 2001. gadā, kopš 2006. gada vadījis UPB holdinga Eksporta departamentu, kā arī piedalījies UPB uzņēmējdarbības paplašināšanā un eksporta tirgu apguvē un ārvalstu meitas uzņēmumu veidošanā un vadīšanā. Rīgas Celtniecības koledžā absolvējis arhitektūras un civilās būvniecības programmu, kā arī papildinājis zināšanas projektu vadības, starptautisko tiesību pamatu un starptautisko projektu vadības jomās Latvijas Biznesa skolā un Rīgas Juridiskajā augstskolā.

UPB holdingā strādā vairāk nekā 1300 darbinieku, tajā ietilpst 40 uzņēmumu, tajā skaitā meitas uzņēmumi astoņās ārvalstīs – Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā, Vācijā, Lielbritānijā, Šveicē, Īslandē un Baltkrievijā. Koncernam ir pārstāvniecības septiņās valstīs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra