Jaunākais izdevums

Kopējā uzņēmējdarbības vide Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm ir degradējoša, - Latvijas uzņēmējs vairāk domā kā «izšmaukt», apejot kādu likuma normu, kā tik kaut ko nesamaksāt, Rietumu Radio atzina nestandarta iekārtu projektētāja un attīstītāja, Liepājas uzņēmuma Mechanika dibinātājs Arturs Žipris, uzsverot, ka šādi uzņēmēji rīkojas valsts attieksmes dēļ.

«Piemēram, Latvijas nodokļu inspektoru uzdevums ir atrast par ko piesieties - paziņas, kas tur strādā ir stāstījuši. Kamēr Valsts ieņēmu dienesta darbs būs atrast, kur piesieties un iekasēt soda naudu, nevis norādīt uz nepilnībām un ļaut uzņēmumam normāli strādāt, tikmēr situācija Latvijā neuzlabosies,» uzskata Žipris, norādot, ka uzņēmēju attieksme pret valsti ir līdzīga valsts attieksmei pret uzņēmēju. Uzņēmuma Mechanika vadītājs arī norāda uz pārāk lielajiem birokrātiskajiem šķēršļiem, ar ko uzņēmējam nākas cīnīties.

Jautāts, vai Latvijā viegli atrast investorus inovatīvu ideju realizācijai, Žipris sacīja: «Viss atkarīgs no idejas, - ja jūs vēlaties ražot luksusa klases automašīnas, tad jums būs ļoti jāpacenšas, lai atrastu naudu. Bet, ja ir ideja, kuras realizācija maksā maz, bet sola ienest lielus līdzekļus, investoru nebūs grūti atrast.»

Brīvas naudas, kā atzina Žipris, ir daudz, un investori to labprāt iegulda. «Taču viņiem ir jābūt pārliecībai, ka šis projekts realizēsies un nesīs peļņu maksimāli īsā periodā,» piebilda uzņēmējs. Uzņēmumam Mechanika investoru meklējumi līdz šim esot bijuši sekmīgi. «Vismaz diviem produktiem investīcijas esam atraduši, produkti top, un tiek strādāts pie to virzīšanas tirgū,» atzīst uzņēmējs. Vairāk par šiem produktiem, kamēr nav saņemts patents, Žipris nevēlas stāstīt.

Kā ziņots, uzņēmums Mechanika izstrādā inovatīvu zāles pļāvēju, kas būtu darbināms tikai ar saules baterijām.

Kā pastāstīja Žipris, pašlaik uzņēmums gaida finansējumu no Kurzemes biznesa inkubatora (KBI) otrā zāles pļāvēja prototipa izstrādei. Pirmais prototips jau ir tapis un jūlija vidū prezentēts potenciālajiem investoriem Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā pasākumā Seminārs - kontaktbirža biznesa ideju autoriem un investoriem, kas notika Rīgā.

«Prezentējot zāles pļāvēju, mērķis nebija uzreiz atrast investoru. Drīzāk gribējām parādīt savu ideju, paskatīties, kāda ir reakcija, lai saprastu, vai ir vērts tālāk strādāt,» skaidro Žipris. Viņš atzīst, ka investoriem un LIAA pārstāvjiem ideja patikusi un darbs turpinoties, taču norādīja, ka lielākas iespējas ieinteresēt naudas devējus būs tad, kad projekts būs lielākā gatavības stadijā. «Pagaidām šī ideja ir zaļa ne tikai no ekoloģiskā viedokļa,» piebilda SIA Mechanika vadītājs. Viņš pastāstīja, ka tas nav pasūtījuma projekts un uzņēmuma darbinieki pie pļāvēja strādājot brīvajos brīžos, tāpēc darbs neesot intensīvs un arī finansējums pagaidām esot ierobežots.

SIA Mechanika dibināta 2011.gada novembrī.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ar Kurzemes biznesa inkubatora SIA Mechanika līdzdarbību tapušas Beļģijas izlases bobsleja kamanas .

2013. gada vasarā SIA Mechanika, sadarbojoties ar SIA Bobsleja tehniskais centrs, piedalījās divu braucēju bobsleja kamanu projektēšanā Beļģijas sieviešu izlases braucējām, kas startē 2014. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos. Beļģijas komanda olimpiskajā sieviešu bobsleja turnīrā palika 6. vietā 19 komandu konkurencē.

Cer sadarboties

«Mūsu uzņēmums veica kamanu korpusa izstrādi un aerodinamisko analīzi, uzlabojot kamanu aerodinamiskās īpašības,» DB pastāstīja SIA Mechanika dibinātājs Arturs Žipris. «Mūs atrada Bobsleja tehniskais centrs. Viņi šos bobus būvē, mēs strādājām, lai uzlabotu konkrēto kamanu aerodinamiku un panāktu maksimālu izgatavošanas precizitāti,» viņš skaidro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgā uzsākta sejas vairogu ražošana. Pie "stūres" nesen dibinātajai Latvijas fabrikai "Shields Factory" ir Artūrs Žipris no "Mechanika Engineering", kas nodarbojas ar ražošanas līniju automatizāciju un robotizāciju, un Mārtiņš Laizāns, nekustamo īpašumu sfēras pārstāvis.

Uzņēmuma vadītāji neslēpj, ka jaunā ražotne nav radusies, sapņojot par skaistu dzīvi. Būtu strādājuši tāpat kā agrāk, bet "ieradās" Covid-19.

"Ja pāris vārdos, tad mans pamatuzņēmums "Mechanika Engineering" nodarbojas ar ražošanas procesu konstruktīvo projektēšanu, robotizāciju un automatizāciju," stāsta A. Žipris. "Saskāros ar to, ka šobrīd manā sfērā darba nav, vairums ražotņu un konveijera līniju ir apstājušās. Mana uzņēmuma pakalpojumi šobrīd nav vajadzīgi."

Turklāt "Mechanika Engineering" nav iesācējs biznesā. Uzņēmuma "kontā" ir arī sabiedrībā zināmāki projekti: no pirmās Latvijas glābējsilītes izstrādes līdz bobsleja kamanu konstruēšanai bobsleja komandām. Tomēr koronavīruss licis pārskatīt savus priekšstatus par dzīvi.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mūsdienās ražošana mainās, un tajā arī mūsu reģionā ienāk robotizācija un mākslīgais intelekts.

Dienas Bizness un Siemens organizētajā konferencē Smart Factory – tehnoloģiju iespējas ražošanas nozares attīstībai uzņēmuma Mechanika Engineering direktors Artūrs Žipris stāsta, ka pasaulē pārdoto robotu apjoms straujā tempā aug. Pagājušajā gadā robotu piegādes bija jāgaida pat vairāk nekā 20 nedēļas, jo pieprasījums pieauga tik ļoti, ka piegādātāji nebija spējīgi piegādāt rezerves daļas.

Pirmie roboti bija diezgan dārgi un sarežģīti, un šis mīts ir saglabājies līdz pat mūsdienām. «Situācija ir mainījusies. Tās vairs nav mega dārgās sistēmas, ko vidējie uzņēmumi nevar atļauties. Šobrīd visbiežāk robotizētu sistēmu atmaksāšanās periods ir līdz 24 mēnešiem,» saka A. Žipris, piebilstot, ka arī Latvijā pieprasījums pēc robotiem aug. Līdz ar to aug arī pieprasījums pēc uzņēmuma pakalpojumiem un paredzams, ka tas augs arī turpmāk. «Šobrīd nespējam apmierināt visu pieprasījumu,» viņš apgalvo.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mazais bizness

Konstruktors rada 
zīmolu perfekcionistiem


Vēsma Lēvalde, 12.03.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums Mechanika atradis sadarbības partnerus Vācijā, radījis jaunu zīmolu Nur.

SIA Mechanika, kas pērn sāka kā nestandarta iekārtu projektēšanas birojs, tagad pievērsusies modernu tīrīšanas un aizsardzības līdzekļu izstrādei un virzīšanai tirgū. Līdz šim izstrādāti astoņi produkti visam, ko ir bailes nosmērēt, jauno ideju raksturo uzņēmuma dibinātājs Arturs Žipris. Piemēram, baltiem dāmu mētelīšiem vai spožiem automašīnas lukturiem. Tostarp ir gan sadzīves, gan tikai profesionāļiem lietojami līdzekļi.

Produkti izstrādāti tā, lai tie būtu gan cilvēkam, gan videi draudzīgi, kas nozīmē atteikšanos no dažādām agresīvām ķīmiskām vielām, kuras var izraisīt alerģiju, kairināt ādu un kaitēt apkārtējai videi, apgalvo Nur autors. «Tur nav naftas, tie visi ir uz ūdens bāzes,» stāsta A. Žipris. Viena no sastāvdaļām top Vācijā, taču paša produkta «nogatavināšana» – Latvijā. Rūpnīca šim nolūkam nav uzbūvēta, taču tiek īrēta laboratorija un ir atrasti sadarbības partneri produkta dizaina un iepakojuma izstrādei. Produktu receptūra arī esot pašradīta, jo viena no Artura Žipra izglītībām ir saistīta ar ķīmiju – viņš ir ieguvis silikātmateriālu ķīmijas tehnologa diplomu. Saglabājušies arī kontakti ar ķīmijas nozares zinātniekiem, kas neatteicās sadarboties. Sīkāk par produkta radīšanu, īpašībām un to, kādi vēl produkti top, uzņēmējs nevēlas stāstīt, jo tā tomēr esot komercinformācija. Labākā produktu īpašība ir tā, ka tie, pildot aizsargfunkciju, uz auduma, stikla vai kādas citas virsmas nerada redzamu un sajūtamu slāni, viņš piebilst. Ir līdzekļu grupas, kas nenonāks mazumtirdzniecībā, bet tiks piedāvātas tikai profesionāļiem. «Citādi cilvēks nepareizi to uzklās un pēc tam vainos ražotāju,» viņš skaidro. Tas, piemēram, attiecas uz auto aizsarglīdzekļiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedierīces

Virzīs tirgū zāles pļāvēju ar saules baterijām

Vēsma Lēvalde, 12.07.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kurzemes Biznesa inkubatora uzņēmums, nestandarta inženiertehnisko risinājumu projektētājs un izstrādātājs SIA mechanika potenciālajiem investoriem 12. jūlijā prezentē ideju par inovatīvu zāles pļāvēju.

Prezentācija notiks Rīgā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētā pasākuma Seminārs-kontaktbirža biznesa ideju autoriem un investoriem ietvaros, kur tiksies Latvijas investori un 10 jauno biznesa ideju autori.

«Šī ir lieliska iespēja iegūt finansējumu inovatīvu projektu attīstīšanai. Investoriem prezentēšu ideju par zāles pļāvēju, kas darbināms ar saules baterijām,» stāsta SIA mechanika pārstāvis Arturs Žipris.

Db.lv rakstīja, ka SIA mechanika izstrādā iekārtas dažādām rūpniecības nozarēm. Kopš 2012.gada marta SIA mechanika darbojas Kurzemes Biznesa inkubatorā un saņem atbalstu darbībai un produktu attīstīšanai.

Komentāri

Pievienot komentāru
Foto

Liepājnieku saules auto idejas gūst godalgas

Vēsma Lēvalde, 22.05.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta rīkotajās sacensībās Saules Kauss 2012 Liepājas jaunieši ieguvuši trīs pirmās un vienu otro vietu, piedāvājot ar saules enerģiju darbināmu auto idejas.

Ar SIA Mechanika un Zaļās enerģijas un vides tehnoloģiju klastera (ZEVTK) atbalstu Liepājas jaunieši Kristaps Deģis, Megija Paula, Ēriks Malovks un Agija Ķūse piedalījās konkursā, kura mērķis bija izdomāt un izgatavot transportlīdzekļus, kas kustas, izmantojot saules enerģiju. Jaunieši startēja ātruma, spēka un ūdens trasēs, kā arī cilpas trasē – trasē ar līkumiem, kurā bija jāstartē ar radiovadāmo saules mašīnu. Katrā trasē tika doti divi mēģinājumi.

Kristaps Deģis stāsta, ka šajā konkursā piedalās jau ceturto gadu pēc kārtas. Iepriekš piedalījies viens, taču šogad iesaistījušies arī draugi. Pēc sacensībām apmeklētājiem un dalībniekiem bija iespēja piedalīties informatīvās lekcijās par saules un citām atjaunojamām enerģijām, kuru galvenais mērķis bija ieinteresēt jauniešus darbībai enerģētikas lauciņā. Lekciju lasīja arī Kaseles Universitātes profesors Jirgens Ciks, kurš pastāstīja par starptautisko ikgadējo konkursu Saules Kauss Vācijā. Arī Kristaps pats uzstājās pasākumā, daloties ar pieredzi, kā ražot saules paneļus mājas apstākļos. Viņš atzīst, ka ar saules baterijām darbināmo mašīnu, lidmašīnu un radiovadāmo iekārtu radīšana viņam ir vairāk nekā hobijs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

Kritizē CFLA nespēju ieviest inovāciju un digitālās transformācijas programmas

Db.lv, 20.04.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Astoņu eksportspējīgo nozaru kompetences centru un vairāk nekā 100 uzņēmumu un organizāciju pārstāvji nosūtījuši atklātu vēstuli premjeram un ministriem par Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) nespēju ieviest inovāciju un digitālās transformācijas programmas.

Parakstītāji uzskata, ka inovāciju un digitālās transformācijas finansējums ir izšķiroši svarīgs ekonomikas izaugsmei un sabiedrības labklājībai, un tam ir nepieciešama pušu savstarpēja uzticēšanās. Uzņēmēji zaudē uzticību ES fondu atbalsta programmām, ja CFLA tās administrē atbilstoši pašreizējās vadības stilam un uzstādījumiem: "Mēs kā nodokļu maksātāji no CFLA sagaidām komandu, kas par prioritāti izvirza principu “konsultē vispirms”, ievieš risku pārvaldības sistēmu un izmanto ES noteikumus kā ietvaru programmu veidošanai un ieviešanai, neapdraudot Latvijas tēlu un ekonomisko attīstību".

Šīs vēstules parakstītāji aicina mainīt CFLA un Finanšu ministrijas atbildīgās amatpersonas, jo CFLA ar pašreizējo vadību nespēj efektīvi īstenot inovāciju un digitālās transformācijas atbalsta programmas.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Braucot no Rīgas, šosejas A7 labajā pusē pirms Bauskas, pie pagrieziena uz Skaistkalni, jau pērn paplašināšanās darbus sāka SIA «Auto A7». Uzņēmuma vadītājs Aigars Meimers plāno plašāku laukumu, turklāt taps jauna ēka, vēsta reģionālais laikraksts Bauskas Dzīve.

«Mans pamatbizness ir kravu pārvadājumi, un šosejas malā es labiekārtoju vietu, ko iznomāju vairākām firmām,» stāsta SIA «Auto A7» valdes loceklis A. Meimers. Teritorija pamazām paplašināta, un izveidojies mazs privātais industriālais parks.

Labiekārtošana sākusies ar divām ēkām, kurās notika uzņēmējdarbība. Tagad tapušas jau četras, plānā ir arī piektā būve. Sākumā te atradies paša uzņēmēja veidots autoserviss, bet tas likvidēts.Tagad A. Meimers iznomā piekabes, smagās un vieglās automašīnas.

Viens uzņēmums, kas te īrē telpas, tirgo lietotas automašīnas un braucamrīkus pielabo, ja nepieciešams. Divas telpas izmanto automazgātāji, darbojas gāzes uzņēmums, vienu telpu īrē firma, kas tirgo kafiju.

Komentāri

Pievienot komentāru