Latvijā reģistrēts uzņēmums SIA Baltic Crystal iegādājies bijušo safīra audzēšanas ražotni Vašugalā, kuru no jauna plānots atvērt pēc gada, atsaucoties uz Kolumbijas upes ekonomiskās attīstības padomes sniegto informāciju, vēsta vietējais laikraksts The Columbian.

Baltic Crystal par 3,6 miljoniem ASV dolāru iegādājies kompānijas Sapphire Materials Company īpašumu, tai skaitā aptuveni 4980 kvadrātmetrus lielo safīra audzēšanas laboratoriju, kura pašlaik ir slēgta. Ražošanu ASV uzraudzīs kompānija B Crystal, kura tiks reģistrēta ASV īpaši šim nolūkam.

Baltic Crystal sākumā plāno nolīgt 14 darbiniekus, to skaitā divus vai trīs no Latvijas. Vēlāk darbinieku skaits varēt būt 70. Uzņēmums šī mērķa īstenošanā plāno ieguldīt 15 miljonus dolāru, bet nav noteikts, kad uzņēmuma paplašināšanās varētu notikt.

Uzņēmums ražos mākslīgā safīra izstrādājumus, kurus var izmantot LED spuldžu ražošanā un aizsargpārklājumos, kā arī pusvadītāju rūpniecībā. Uzņēmuma Baltic Crystal prezidents Andrejs Mihailovs norādījis, ka ASV safīra produktu tirgus aug īpaši elektronikas un aizsardzības industrijā un Vašugalas ražotne ļaus piekļūt tehnoloģiju industrijas klasteriem Vašingtonas štatā.

Rūpnīcas vieta izvēlēta, ņemot vērā pašreizējo rūpnīcas infrastruktūru un pieeju lētai elektroenerģijai, kas veido safīra rūpniecības lielākās izmaksas.

SIA Baltic Crystal dibināta 2011.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2 988 030 eiro. Baltic Crystal īpašnieki ir Krievijas valstspiederīgie Jevgenijs Boluslavskis un Aleksandrs Abeļevs. Katram pieder pa 50% uzņēmuma kapitāla daļu.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra